Menu
WomanOnly
Styly v oblékání

Jak být elegantní žena? Poradíme, jak najít nový styl v oblékání

Redakce

Redakce

11. 1. 2017

Při vyslovení přívlastku elegantní se jistě většině z nás vybaví ulice s butiky nejlepších světových návrhářů a výlohy plné luxusních oděvů a doplňků. Ačkoliv lze téměř všechny tyto výrobky považovat za elegantní součást šatníku, nemusíte hned utratit celé své jmění a žádat v bance o půjčku, než se rozhodnete přesedlat ze svého obyčejného stylu na elegantní.

Prvním krokem by mělo být roztřídění vašeho stávajícího oblečení. Do skříně rozhodně nepatří pestrobarevná trička s nápisy nebo obrázky, flitrované kalhoty a větrovky po mamince. Sbohem dejte také teniskám, ty si nechte pouze pro příležitost sportu.

V jednoduchosti je síla

Poté, co uvolníte místo pro nový oděv, můžete vyrazit do obchodu. Je vhodné se předem inspirovat fotografiemi na internetu nebo v časopisech a hledat konkrétní produkty, v nákupním centru strávíte méně času a je více pravděpodobné, že koupíte pouze kousky, které vám budou opravdu sedět. Zaměřte se zejména na jednoduše střižené halenky a svetříky ve světlých barvách, například pudrové, slonovinové, bílé nebo krémové. Samozřejmostí by měl být kvalitní materiál.

Džíny si v šatníku ponechte jedny nebo dvoje, ačkoliv je lze zkombinovat tak, aby působily elegantně, sázkou na jistotu budou obyčejné černé nebo šedé společenské kalhoty a sukně nejrůznějších střihů a materiálů. Nejoblíbenější sukní je černá pouzdrová sukně, kterou využijete do práce, na koncert i na párty. Pokud vás ještě nesužuje stáří, můžete si dovolit délku těsně nad kolena, ovšem s přibývajícími vráskami není vhodné ukazovat více než lýtka.

Nezapomeňte na doplňky

Z doplňků vás nikdy nezklamou perly, ať už jako náhrdelník, náušnice nebo náramek.  Dobrým společníkem jsou také kvalitní sluneční brýle nebo klobouk. Využít můžete služeb šátku, který dokáže pozdvihnout i obyčejnou halenku a kalhoty na zajímavý outfit.

S líčením to nikdy nepřehánějte, zde se můžete inspirovat u Francouzek. Dámám nejvíce svědčí pouze zvýraznění řas a jemná červená rtěnka.

Eleganci netvoří jen outfit

Nezapomínejte však, že si můžete obléci sebekvalitnější kousky a tvářit se jako filmová hvězda, ale elegance vyzařuje hlavně z vašeho chování. Dáma, která se chová nevhodně, nikdy nebude elegantní tolik jako obyčejná maminka tří dětí, která s nimi vyrazí do cukrárny, je milá a stále se usmívá.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak být elegantní žena? Poradíme, jak najít nový styl v oblékání