Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Jak být vyrovnaná? Seznámíme vás s 4 technikami boje proti stresu

Redakce

Redakce

22. 1. 2014

Žijeme ve světě materiálních potřeb, což obnáší neustálou honbu za penězi. Žijeme ve světě závisti, faleše a nepřátelství, kdy se lidé snaží dosáhnout maximálního uspokojení svých sobeckých potřeb. Žijeme ve světě, kdy jsme odkázáni sami na sebe. Žijeme ve světě stresu.

Stres kolem nás…

Stres se stává každodenním společníkem a snaží se nás doprovázet na každém kroku během našich dní. Při nákupu ve švech praskajících supermarketech, při jízdě centrem města, pří dokončování práce za pět minut dvanáct, při návštěvě lékaře, při důležitých setkáních, při prezentaci našich nových nápadů, při první schůzce… Zde a v mnoha dalších situacích je stres náš věrný a neodraditelný společník, na kterého se můžeme spolehnout, že nám vždy podá svou ruku zoufalství, vyčerpanosti a podrážděnosti.

Nádech, výdech…

Základem vyrovnanosti je správné a pravidelné vnitřní dýchání. Neberte tu radu na lehkou váhu. Správné dýchání nám napomáhá prokrvit celý organismus a pročistit mysl. Lépe se soustředíme a snáze tak vyřešíme věci, které by pro nás mohly být zprvu nemyslitelné.

Jak meditovat doma dle buddhismu? Máme pro vás návod!

Najděte si klidnou a pohodlnou místnost, třeba vaši ložnici. Posaďte se do tureckého sedu, srovnejte záda a mírně zatáhněte bříško. Pomalu se nadechněte tak, aby se celý vás hrudník pomalu zdvihal, pomocí rukou posouvejte vnitřní nádech směrem k břichu až úplně k patám. Dýcháte tak na tři části. To samé opakujte při výdechu, ale opačným směrem. Dýchejte takto alespoň 10 minut každý den a vaše mysl se tak očistí od zbytečností a každodenní pouť již nebude naplněna přebytečným zmatkem a stresem.

Cvičte!

Abyste byla správně uvolněná a vyrovnaná, je zapotřebí se denně hýbat, alespoň hodinku. Dnes máte na výběr z mnoha druhů kondičního, relaxačního či zátěžového (hard-core) cvičení. Každý druh cvičení je zdravý ne jen pro náš fyzický vzhled, ale i pro naši duši. A tak neváhejte a cvičte! Při cvičení vypotíme přebytečný stres, vaše tělo se uvolní a začnou se vyplavovat endorfiny, které způsobují následný pocit štěstí. Pocítíte úlevu a uvolněnost celého těla a vaše mysl se tak může soustředit na jakýkoliv druh problému s lehkostí a bez přebytečného zatížení.

Pravidelná a vyvážená strava

K tomu, abyste bylo vyrovnaná, vám kromě cvičení pomůže i správná strava. Díky pravidelnému cvičení a vyvážené stravě ne jen že budete vypadat skvěle, ale také se tak budete cítit! Tento pocit správného sebevědomí vám snáze umožní se správně uvolnit a být vyrovnaná. Nezatěžujte tak své tělo tučnou a mastnou stravou fastfoodu, ale obohaťte raději svůj jídelníček o zeleninu, ovoce, luštěniny a maso. Tyto potraviny jsou základem vyvážené a zdravé stravy.  Jezte 5x denně pravidelně po 2 hodinách. Budete se cítit báječně!

Dejte věcem řád

Další radou, jak být vyrovnaná a nebýt zavalená stresem, je uspořádat si své každodenní činnosti do přehledného harmonogramu. Pořiďte si diář a uspořádejte si tak svůj den. Budete tak mít přehled a nebude pod stresem, že jste během dne na něco zapomněla. Je důležité mít věci pod kontrolou, správné a pravidelné plánování v diáři vám k tomu může napomoci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak být vyrovnaná? Seznámíme vás s 4 technikami boje proti stresu