Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Jak často si lidé mění spodní prádlo? Téměř polovina přiznala, že ne každý den

Zahraniční výzkum odhalil znepokojivá fakta. Podle výsledků si skoro polovina dotázaných nemění své spodní prádlo každý den.

Týden ve stejném spodním prádle

Výzkum pod vedením výrobce spodního prádla Tommyho Johna zjistil, že 45 % dotázaných nosí stejné prádlo po dobu dvou dnů i déle. A co je ještě horší, 13 % lidí připustilo, že totožné kalhotky či trenýrky oblékají dokonce 7 či více dnů po sobě.

Nejhůř dopadli muži, kteří nosili prádlo 2,5krát častěji než ženy. V obecném hledisku si však ženy nevedly o mnoho lépe. Zástupce Johna, který provedl průzkum s celkem 1000 Američany, přiznal: „Výsledky jsou mezi muže a ženy rozdělené celkem spravedlivě. Předpoklady, že ženy mají k hygieně bližší vztah než muži, vzaly rychle za své.“

Úspora na prvním místě

Výzkum odhalil také to, že lidé zřídkakdy investují do nových kalhotek, slipů či trenýrek. Celých 46 % respondentů přiznalo, že stejný set prádla nosí minimálně rok, někdy i déle. A 38 % dotázaných poté uvedlo, že netuší, jak dlouho budou jednotlivé kousky prádla používat.

Tipy Tommyho Johna na praní spodního prádla

  • Po vyprání sušte spodní prádlo v sušičce po dobu 30 minut na nízkou teplotu.
  • Neperte své spodní prádlo společně s prádlem osob, které jsou nemocné.
  • V pračce nemíchejte spodní prádlo se znečištěným oblečením.
  • Neperte spodní prádlo společně s oděvy, které obsahují tělesné tekutiny.

Tommy John doporučuje vyměňovat spodní prádlo každých 6 měsíců, protože v sobě i přes pravidelné praní akumuluje mikroorganismy a houby. To může vést ke kvasinkovým infekcím nebo chorobám močových cest. Obzvlášť opatrné by v tomto ohledu měly být ženy, které jsou k choulostivým zdravotním problémům náchylnější než muži.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak často si lidé mění spodní prádlo? Téměř polovina přiznala, že ne každý den