Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak chodit na vysokých podpatcích? Trénujte s námi sexy chůzi

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

18. 2. 2013

Chcete si pořídit boty na vysokém podpatku, ale nevíte, jak v nich chodit bez toho, abyste vypadala směšně? Držte se našeho jednoduchého návodu a budete si vykračovat jako modelka.

Že není chůze na vysokých podpatcích pohodlná? Omyl! Stačí boty správně vybrat a být trpělivá.

Vše začíná v obchodě

Vyberte si správnou výšku podpatků. Pokud s nimi teprve začínáte, zapomeňte na úzké patnácticentimetrové. Začněte s těmi od pěti do sedmi centimetrů. Bota vám musí být pohodlná. Celé chodidlo by mělo být položené, prsty by se neměly mačkat ve špičce a pata klouzat. Podpatek volte raději širší.

Jestli si troufáte, zvolte podpatek užší a vyšší. V každém případě se po obchodě párkrát projděte, jedině tak totiž poznáte, jak je bota pohodlná.

Učíme se chodit

Boty jste si přinesla domů a v tuto chvíli začíná lekce správné chůze. Noha si musí na podpatky zvyknout, takže střevíčky nazujte a klidně v nich vařte, uklízejte nebo seďte u počítače.

Neklaťte se

Na výšku jste si již zvykla a cítíte se sebejistěji, proto nezbývá než odstranit klátivou chůzi. Nacvičujte na tvrdém povrchu, koberec tedy není vhodný.

Zvedněte nohu jako při běžné chůzi, ale když ji budete pokládat, podlahy ať se nejdříve dotkne pata, tedy podpatek a pak až špička. Pata špička, pata špička. Nikdy ne obráceně, jinak totiž budete dupat a přepadávat dopředu.

Nevystrkujte zadek, srovnejte ramena a vystrčte prsa. Nezapomeňte, že nohy musíte klást jednu přes druhou, čímž rozhýbete boky a získáte na smyslnosti. A neustále si opakujte, že nejdřív pata, pak až špička.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak chodit na vysokých podpatcích? Trénujte s námi sexy chůzi