Menu
WomanOnly
Domácí zvířata

Jak dosáhnout krásné srsti u psa? Důležitá je vnitřní výživa

Nadměrné línání, matná srst, lysá místa na kůži. Pozorujete u svého psa tyto příznaky? Určitě není na škodu poradit se s veterinářem, neboť některé z nich mohou poukazovat na různá onemocnění u psa. Nejčastěji jde o parazity nebo alergie. Ale zhoršená kvalita srsti může znamenat i nedostatek živin.

Samozřejmě, dlouhosrstá plemena vyžadují více péče, nutná je nejen pravidelná koupel, ale i návštěva psího salonu. Avšak v případě, že pes skutečně ztrácí více srsti než během běžné výměny kožíšku na podzim nebo na jaře, je třeba zpozornět. Správná péče o psa znamená také pravidelné návštěvy veterináře a konzultace ohledně jeho stravy. Právě alergie mohou stát za špatným stavem kůže a srsti, a ty obvykle souvisí s citlivostí na některou složku psí potravy. Psům ale mohou chybět také různé vitamíny a minerály. A tak, jak potřebují vhodnou podporu pro klouby, je fajn se zaměřit také na přípravky podporující zdraví kůže a srsti. Například kolagen je univerzální stavební bílkovinou, která kromě toho, že se hojně nachází v pohybovém aparátu, vyskytuje se také v kůži a ovlivňuje tak kvalitu srsti. Je proto vhodné podávat jej psům spolu s každodenní stravou.

Jak na to? Dnes už je na trhu kolagen pro psy v práškové formě, který je 100% čistý a získaný z kolagenu mořských ryb. Je to český produkt Incapet Collagen, kolagenové peptidy z mořských ryb zpracované štěpením pomocí enzymů. Tento způsob výroby zaručuje maximální bioaktivitu a při podávání psovi jej jeho tělo může zpracovat a vyrobit si nový kolagen.

Kolagen pro psy

Co to má společného s kůží? Ta totiž obsahuje až do 80% kolagenu, funguje tam jako pojivo buněk, zajišťující pružnost a zdravou strukturu kůže. Takže pokud registrujete vypadávání srsti u psa, souvisí to s kůží a při posílení kůže se zlepší i stav srsti. Veterináři proto doporučují starat se o štěně již od jeho útlého věku tak, aby dostávalo kromě potřebných vitamínů a minerálů i dostatek kolagenu pro správný vývoj kloubů, kostí a podporu kůže. Potvrzuje MVDr. Hana Lešetická z kliniky BUDvet: “Velmi dobře fungují například různé kolagenové přípravky, které vlastně podporují ty jednotlivé chlupy a chlupové váčky, ta srst je pak zdravější, až tak nevypadává, je lesklejší.”

Je to stejný princip, jako u kolagenu, který užívají zejména dámy: pro ty je již 7 let na českém a slovenském trhu Inca Collagen, který si doposud získal více než 200 tisíc věrných zákazníků. Pomáhá dámám v každém věku – těm, které aktivně sportují, maminkám po porodu, ale i ostatním, které si chtějí jen dopomoci k lepší pleti, vlasům či nehtům. Ale jelikož kolagen je univerzální bílkovina, kterou máme v těle všichni, dámy ho kupují i svým mužským polovičkám. A teď už mohou podávat tento účinný 100% čistý prémiový kolagen pod značkou Incapet Collagen i pro své chlupáče.

Incapet Collagen u psů pomáhá:

  • regenerovat chlupové váčky, posilovat strukturu kůže,
  • zlepšovat její elasticitu a zdravou kondici,
  • povzbuzovat růst nové srsti, dochází k zasrstění lysých míst,
  • pomůže i při rekonvalescenci po operacích, při hojení ran na kůži,
  • zvyšuje kvalitu srsti u psa, ta je lesklejší, krásnější a příjemnější i na dotek.

“Máme za sebou měsíc užívání mořského kolagenu od Incapet Collagen. Myslím, že větší zhodnocení budu moci dělat až po několikaměsíčním užívání, ale za tento měsíc můžu určitě říci, že se mi zdá, že se všem našim psím dívkám o něco zlepšila srst, je hebčí a vypadá lépe,” hodnotí Nikol Pospíšilová z české chovatelské stanice Bohemian Crystals.

Pokud tedy váš pejsek trpí kožními problémy, nebo má prostě chabou srst, nasazením Incapet Collagenu nic nezkazíte. Může jen pomoci vedle naordinované léčby od veterináře, a spolu se šetrnými přípravky na koupání psa dosáhnete zlepšení stavu. I když váš pes nemá diagnostikováno žádné onemocnění, o jeho srst pečujte celý jeho život a díky Incapet Collagen můžete nastavit účinnou prevenci nejen onemocnění pohybové soustavy, ale také prevenci před kožními problémy, vypadáváním srsti a její zhoršenou kvalitou. Incapet Collagen je balen do sáčků s denní dávkou 3000 mg, které stačí každý den nasypat vašemu psovi do krmiva.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak dosáhnout krásné srsti u psa? Důležitá je vnitřní výživa