×
WomanOnly

Jak léčit zánět močových cest? Brusinky a čaj pomáhají jen v počátcích

Brusinky, jak léčit zánět močových cest

Většina žen prodělá minimálně jednou za život zánět močových cest. Nepříjemné onemocnění se dá snadno léčit, nebezpečné je však ve chvíli, kdy přeroste v chronický stav. Jak zánětu předcházet a jak ho léčit?

Zánět močových cest, předpoklad zánětu močového měchýře či ledvin, způsobují nejčastěji bakterie, které normálně žijí v zažívacím ústrojí. Jasným znakem onemocnění je neustálý pocit nutkání jít na toaletu spojený s pálivou bolestí při močení. Zánět bývá také doprovázen bolestí v podbřišku, teplotou a v některých případech se v moči může objevit i krev.

V úplném počátku lze infekci léčit speciálním urologickým čajem či brusinkami, které bolest zmírní. Pokud neustupuje nebo se stavy vrací, měla byste navštívit lékaře, který provede rozbor moči a nasadí vhodnou léčbu antibiotiky.

Schovejte záda

Zánětu lze předcházet několika způsoby. V první řadě je důležité být v teple. Není proto vhodné neustále odhalovat záda, k čemuž vybízí současné módní trendy. Důležitý je také výběr vhodného spodního prádla, pokud vás tedy záněty trápí opakovaně, budete se muset rozloučit se svými oblíbenými tangy.

Pravdou také zůstává, že zánět může způsobit i sex. Během pohlavního styku můžou proniknout bakterie z pochvy do močového měchýře. Proto je dobré se po pohlavním styku vymočit, aby se případné bakterie vyplavily ven.

Prevence zánětu močových cest. Zkuste tyto osvědčené čaje

 5 tipů pro správnou prevenci zánětu močových cest

  • Denně vypijte alespoň 2 litry tekutin. Do pitného režimu zahrňte kopřivové, šípkové či speciální urologické čaje. Pozor, káva se nepočítá!
  • Jezte brusinky, které působí antibakteriálně.
  • Jezte vitamín C, snižuje hodnotu pH v moči a v kyselém prostředí se bakteriím nedaří.
  • Podbřišek a ledviny udržujte v teple.
  • Nenoste spodní prádlo ze syntetického materiálu.


1 Komentář Jak léčit zánět močových cest? Brusinky a čaj pomáhají jen v počátcích

  1. Naprosto souhlasím s titulkem, brusinky a urologický čaj pomáhají spíš co se týče prevence nebo při počátcích zánětu, ale zánět jako takový se tím vyléčit nedá. Na ten je nejlepší hodně pít (jakékoli neslazené nápoje, nemusí to být jen urologický čaj), být v teple a v klidu a užívat nějaké podpůrné léky jako je třeba uroval akut nebo uroval akut+, popřípadě jiné, které vám poradí v lékárně. Nicméně pokud i přes všechny tyhle opatření zánět neustupuje nebo se dostaví horečky, tak nezbývá nic jiného, než navštívit lékaře, který vám předepíše antibiotika.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*