Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak mít dokonalou postavu? Posilování ani dieta nestačí

Markéta Pešková

Markéta Pešková

12. 10. 2013

Velké množství lidí vychází z přesvědčení, že primární vzhled postavy závisí výhradně na genetických dispozicích. Občas na tom něco být může. Ovšem jak je známo, lidská vůle dokáže hory lámat.

Od narození byl každý vystaven různému životnímu stylu, a podpořil, či naopak potlačil své genetické dispozice. V článku o dosažení vysněné postavy WomanOnly.cz nastíní všeobecnou problematiku dokonalé postavy.

Strava

Ačkoli se to zdá jakkoli neuvěřitelné, dodržování správného jídelníčku má podíl na 50-60% konečného výsledku. Můžeme cvičit jako diví, ale když budeme dále špatně jíst, cvičení nebude mít žádný efekt.

Během dne je velice důležité hlídat příjem bílkovin, sacharidů a tuků. Všechny tyto věci jsou ve správném poměru pro tělo potřebné a nutné. A především bílkoviny jsou číslo jedna, pokud jde o budování svalové hmoty, neboť bílkoviny jsou základní stavební jednotkou svalové tkáně.

Posilování

Princip posilování je v podstatě velice jednoduchý. Při každém tréninku se naruší mikroskopická svalová vlákna, která se při regeneraci opět zahojí.

Vše spočívá ve správném jídelníčku, díky kterému se vlákna nejen hojí, ale zvětšují i svůj objem a sílu pro případ další zátěže. Růst svalové hmoty je tedy přímo spojen s intuicí lidského těla.

Kardio

Pro dokonalost samotné posilování nestačí, neboť i sebevětší svaly nepůsobí dobře schované pod tukovou tkání. Snad nejčastější chybou bývá přílišná intenzita tréninku. Problém je, že tuky spalujeme po 20 minutách práce v dané tepové frekvenci. Pokud však tuto frekvenci překročíme, spalujeme cukry.

Když opomeneme náš hlavní cíl, kterým je vzhled, kardio má také druhou velmi důležitou funkci. Posiluje celý náš kardiovaskulární systém. Posiluje srdce a častý trénink udržuje roztažené cévy, což napomáhá udržení ideálního krevního tlaku.

Sportovní doplňky

Mezi nejčastěji používané sportovní doplňky patří proteinové a sacharidové koktejly, Carnitin a BCAA. Proteinové koncentráty se užívají pro rychlejší nárůst svalové hmoty v případě, kdy nejsme schopni požít dostatečné množství bílkovin v denní stravě.

Carnitin je ten nejuniverzálnější a nejznámější spalovač tuků. Sám o sobě příliš velký efekt nemá, ale užívání při sportu značně urychluje proces spalování tuků.

A v poslední řadě BCAA. Sportovci hojně užívaný doplněk, který zajistí, že i při nadměrně velké námaze typu kardio nespalujeme svalovou hmotu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak mít dokonalou postavu? Posilování ani dieta nestačí