Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak na bolest břicha? Máme 3 rady, jak ji spolehlivě zastavit

Není dobré podceňovat bolest břicha. Proto vám přinášíme hned tři rady, které vám mohou pomoci. Postačí k tomu třeba obyčejný bavlněný ručník nebo zdravá strava.

Bolest břicha má mnohé příčiny. Může být spojena se zažívacími potížemi, stresem nebo se může jednat i o vážné zdravotní problémy. Každopádně by se nemělo nic podceňovat. Léčba je v těchto případech velmi důležitá.

Vsaďte na horké metody

Pokud se jedná o bolest břicha v případě, že jste snědli to, co jste neměli, následuje hned několik metod, které vám uleví. Stačí nahřát bavlněný ručník a přiložit ho na bolestivá místa.

Dále se také doporučuje horkou sprchou přejíždět opět na místech, kde cítíte bolest. Břicho se tím uvolní a nepříjemné tlaky alespoň částečně povolí.

Jezte zdravě a pravidelně

Průjem a zácpa jsou také spojeny s bolestí. V těchto případech se doporučuje změnit jídelníček a jíst hlavně po malých dávkách celý den. Hlavně je důležité do stravy přidat hodně zeleniny a potravin, co obsahují vlákninu.

Nesmí se také zapomínat na pitný režim. Denně by se měly vypít minimálně dva litry vody.

Nezahrávejte si

V případě, že bolest břicha neustupuje a je s ní spojena neustálá nevolnost nebo stres, je důležité navštívit lékaře. Může se totiž jednat například o zánět střev.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak na bolest břicha? Máme 3 rady, jak ji spolehlivě zastavit