Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak na celulitidu? Zkuste jí předejít odstraněním překyselení

Redakce

Redakce

2. 10. 2014

Celulitida patří mezi největší estetické strašáky něžného pohlaví. Uvádí se, že jí v současnosti trpí více než 90% žen. Dá se v boji s ní vůbec uspět?

Celulitida je způsobena hromaděním tukové tkáně, změnami podkožního vaziva a zadržováním vody v problémových partiích. Na tento problém se běžně doporučují například lymfatické masáže, dostatek pohybu či nejrůznější kosmetické přípravky. Ačkoli každý z nich může mít na tzv. pomerančovou kůži určitý vliv, zkušenosti mnoha žen ukazují, že tato opatření sama o sobě často selhávají.

Významnou roli hraje překyselení

O čem se však už příliš nemluví, je přímá souvislost celulitidy s překyselením. Tělo totiž přebytek kyselin ukládá do tukových a vazivových tkání, odkud organismu škodí nejméně. Z důvodu zředění kyselého odpadu dochází k nadbytečnému zadržování vody, tuková a vazivová tkáň se tím deformuje a celulitida je na světě.

Za povšimnutí rozhodně stojí skutečnost, že udávané faktory přispívající k celulitidě, jako jsou stres, kouření, alkohol, nevhodná strava a hormonální antikoncepce, se všichni do jednoho podílejí na překyselení organismu.

Co s tím?

Pro nápravu je nutné důkladné pročištění a odkyselení těla. Toho docílíme omezením kyselinotvorných jídel obsahujících cukr, bílou mouku, přebytek živočišných bílkovin a mléčných výrobků. Zároveň se neobejdeme bez dostatku syrové zeleniny ve formě salátů nebo čerstvých zeleninových šťáv, které naše tělo alkalizují. Pomoci mohou i speciální čaje nebo například chlorela.

Mezi další důležité kroky patří i dostatečný příjem tekutin ve formě čisté vody nebo zeleninových šťáv pro rychlejší vyplavení kyselého odpadu ven z těla.

Zapomínat nesmíme ani na doplnění zásaditých minerálů jako je vápník, draslík, hořčík či sodík, neboť právě je tělo v prvé řadě využívá k neutralizaci kyselin. Ve správném poměru jsou k dispozici ve formě odkyselovacích směsí.

Celý proces usnadní i opakovaná očista střev, jater a ledvin například formou bylinných čajů. Každé zbavování odpadů znamená určitou zátěž pro detoxikační a vylučovací orgány. Proto se vyplatí je v maximální míře podpořit.

V tomto procesu je potřeba se obrnit trpělivostí. Naše tělo nejde zbavit škodlivin ukládaných roky již za týden, ačkoli bychom si to jistě přáli. Pokud však člověk vytrvá, začne postupně mizet nejen celulitida, ale i celá řada dalších s překyselením souvisejících potíží.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak na celulitidu? Zkuste jí předejít odstraněním překyselení