Menu
WomanOnly
Krása

Jak na černé tečky nejen na nose. Návod na čistící domácí masku z bílku

Adéla Lišková

Adéla Lišková

20. 10. 2017

Vajíčko není jen zdraví prospěšnou potravinou, ale může být také skvělým pomocníkem při čištění pleti. Z obyčejného bílku namícháte bezvadnou čistící masku.

Trpíte mastnější pletí či drobnými nedokonalostmi, ale speciální masky a krémy z obchodů vám připadají nesmyslně drahé? Pojďte na to jinak! Vyzkoušejte čistící masku z vaječného bílku, který vaší pleť zbaví nečistot usazených v rozšířených pórech.

Bílek a ubrousek

Na výrobu masky nebudete potřebovat nic víc než vaječný bílek a papírový ubrousek. Místo ubrousku lze použít i toaletní papír či papírovou utěrku. Pokud je dvouvrstvá, použijte jen jednu vrstvu.

Jak na to

Začnete tím, že bílek vyšleháte do pěny. Vzniklou pěnou poté natřete obličej. Není potřeba aplikovat masku všude, pokud máte smíšenou pleť, můžete ji použít třeba jen na nos a bradu.

Na natřená místa přiložte kousky ubrousku, které se díky bílku na pleť krásně přilepí. Aby ale skutečně pevně držely, přidejte na ně ještě jednu vrstvu našlehaného bílku. Nyní vyčkejte zhruba 20 minut a poté masku opatrně sloupněte. Pleť je čistá a svěží!

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak na černé tečky nejen na nose. Návod na čistící domácí masku z bílku