×
WomanOnly

Jak na krásné a zdravé opálení

Jak na krásné opálení
Zdroj: Shutterstock

Toužíte po krásné do bronzova opálené pokožce? Pojeďte na dovolenou s CK Blue Style a splňte si své přání!

Kdo by si nechtěl z dovolené kromě nově nabité energie a nezapomenutelných zážitků přivézt také krásně snědou pokožku? Důležité je však nezapomínat na pravidla zdravého opalování, a to jak během dovolené, tak mimo ni.

Opalování a názory na něj

Ve společnosti na opalování panují při nejmenším dva rozdílné názory. Na obou se dá určitě nalézt trocha pravdy, proto je nejlepší zvolit zlatou střední cestu a vše brát s rozumem.

Opalování je škodlivé

Někteří tvrdí, že opalování je škodlivé, protože urychluje stárnutí kůže a zvyšuje riziko rakoviny kůže. Může také podporovat vznik pigmentových skvrn, způsobit alergii či oční problémy. Ano, je tomu tak, ale je to jen polovina pravdy.

Opalování prospívá našemu zdraví

Sluneční paprsky k životu potřebujeme. Pobyt na slunci má pozitivní vliv na naše fyzické i psychické zdraví. Díky slunečnímu záření si naše tělo vytváří například vitamín D, který podporuje imunitu. A to je jen jeden z mnoha přínosů opalování.

Je opalování škodlivé?
Zdroj: Shutterstock

Zlatá střední cesta

Nejlepší je zvolit zlatou střední cestu. Všeho moc škodí, proto byste na slunci neměli trávit v kuse celý den, ale ani se mu úplně vyhýbat. Opalování je rozhodně v pořádku, pokud dodržujete zásady, které pomáhají vaší pokožce a chrání ji.

Před opalováním

Svou pokožku byste na opalování měli určitě dobře připravit. Po celý rok ji dopřávejte správnou hydrataci. Před opalováním je pak vhodné provést peeling, který odstraní staré buňky a opalování vám tak vydrží déle.

Opalovací krémy, mléka, oleje

Opalovací krémy
Zdroj: Shutterstock

Přípravků, které chrání naši pokožku, je v dnešní době už celá řada. Stupeň ochrany proti sluníčku se řídí typem pokožky, místem pobytu, prováděnými aktivitami i věkem, proto je dobré si vždy prostudovat jaký typ a sílu ochrany daný přípravek poskytuje.

Kdy a jak se mazat

Poprvé byste se měli určitě namazat přibližně půl hodiny před tím, než vyrazíte z hotelového pokoje, ať už míříte na pláž nebo za poznáváním památek. A jedním namazáním to určitě nekončí, ideální je ochranu obnovovat přibližně každé dvě hodiny.

Lepší je opálit se pomalu

Rozhodně se nebojte toho, že se při použití krému s vysokým faktorem neopálíte. Možná to bude trvat o něco déle, ale vaše pokožka po pár dnech zhnědne a pomaleji získané opálení vám navíc vydrží déle.

Problémové partie

Mezi problémové partie, na které bychom neměli určitě zapomínat, patří kůže v oblasti očí, rty, uši, nos, krk, pěšinka ve vlasech, ale také ruce, nárty a prsty u nohou. Ve vaší výbavě by rozhodně neměly chybět brýle s UV filtrem a pokrývka hlavy.

Koupání

Namazat byste se měli, i pokud se chystáte koupat, protože vodní hladina odráží sluníčko a spálit se tudíž můžete i při plavání. Koupání a pocení navíc snižuje ochranný faktor, proto je ideální zvolit voděodolný krém a mazat se i po vylezení z vody.

Opalování

Pobyt na sluníčku si určitě užijte. Nezapomeňte však na výše zmíněné zásady a také si dopřávejte pauzy ve stínu a dostatek tekutin. Pokud jde o čas strávený na slunci, je určitě lepší ho prodlužovat postupně a nechat vaši kůži, ať si zvykne.

Opalování
Zdroj: Shutterstock

Kdy se neopalovat

Vyhnout přímému slunci a dát si delší pauzu ve stínu byste si určitě měli mezi jedenáctou a třetí hodinou, kdy je slunce nejsilnější a hrozí rychlejší spálení pokožky i přes použití ochranných prostředků.

Opalujete se a možná o tom ani nevíte

I bez přímého slunce se můžete opálit. Stín nebo oblečení sice působí jako ochranné faktory, ale rozhodně nezastaví všechny sluneční paprsky. Stejně tak se opaluje i ve chvíli, kdy je pod mrakem, proto mějte opalovací krém vždy po ruce.

Po opalování

Po opalování
Zdroj: Shutterstock

Po opalování se ideálně osprchujte, abyste ze své kůže smyli zbytky opalovacího krému. Následně pokožku ošetřete hydratačním mlékem. Urychlíte tak její regeneraci a zmenšíte případné škody způsobené sluncem.

Pokud budete dodržovat naše rady a tipy, užijete si svou dovolenou jistě bez komplikací a vrátíte se nejen s krásně hnědou pokožkou, ale také zdravou a vaše opálení vám vydrží o to déle. Dopřejte si zdravé opálení na dovolené s CK Blue Style!

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*