Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak na suché vlasy a nehty? Zkontrolujte návyky a životosprávu

Redakce

Redakce

28. 10. 2013

Trápí vás suché a zničené vlasy s roztřepenými konečky a popraskané nehty? S našimi tipy zjistíte, že stačí málo a z vašich nedokonalostí se mohou brzy stát přednosti.

V letním období jde kvalita vlasů většinou dolů vlivem slunečních paprsků a chlorované vody. To nejmenší, co můžete pro své vlasy udělat, je vzdát se fénu a žehličky, nebo alespoň výrazně omezit jejich užívání.

Zároveň si po umytí nikdy nedrhněte vlasy ručníkem, rozčesávejte je opatrně, snažte se vyvarovat kouření a stresu. To všechno vlasům neprospívá.

Tip: Pokud si přece jen chcete vlasy žehlit, nezapomínejte je před tím ošetřit speciálními přípravky, které je chrání před vysokými teplotami. Dnes je najdete již v každé drogerii nebo se poraďte se svým kadeřníkem.

Pokud tato zvýšená péče nezabírá, bude se jednat o závažnější problém, jako například nedostatek různých vitamínů či minerálů. Nejčastěji nám chybí zinek, vápník a vitamíny A, B, C. Na trhu je plno potravinových doplňků, o jejichž užívání se nebojte poradit přímo v lékárně.

Nehty jsou vaší vizitkou

Problém se slabými, lámavými nehty může mít úplně jednoduchou příčinu. Zamyslete se, jestli až příliš často nemyjete ručně nádobí. Saponáty a obecně přípravky na úklid bývají k nehtům velmi agresivní. Pokud není problém zde, zkuste do svého jídelníčku zařadit více železa, zinku a mastných kyselin.

Zároveň si dejte pozor na nekvalitní laky na nehty a opět se pokud možno vyvarujte cigaretám a stresu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak na suché vlasy a nehty? Zkontrolujte návyky a životosprávu