Menu
WomanOnly
Přátelství

Jak najít nové přátele? Zvedněte se od počítače a začněte se bavit!

Ty skutečné nebo ty fiktivní online? Je to smutné, že dnešní doba se často smrskává na chatování s přáteli po internetu a skutečné setkávání se skutečnými lidmi se jaksi odsunulo do pozadí. A možná právě proto roste počet lidí, kteří se cítí osamělí a když zápolí s nějakým osobním problémem, nemají s kým by si o tom z očí do očí popovídali.

Přátelé z internetu

Dnešní doba už je taková. Tak trochu anonymní. A nese to s sebou i seznamování se po internetu. Lidé nemusí mít společné zájmy, stačí jim čas společně stráveny na dvou stranách jedné sítě.

Na jedné straně je pro nás takzvaná anonymita bezpečná v tom, že pokud nás seznamování přestane bavit nebo se objeví otázky, na které nechceme odpovědět, prostě potenciálního přítele vypneme, případně mu bez dalšího vysvětlování odmítneme další přístup k nám.

Ale co nás taková komunikace učí? A jsou takto nalezení přátelé těmi pravými a skutečnými?

Člověk z masa a kostí

Tohle staré rčení v dnešní době pomalu dozrává do renesance. Lidé si svoji osamělost uvědomují a díky Bohu chtějí znovu zažívat skutečná přátelství a skutečné vztahy.

A tak vzhůru do hledání a seznamování se. Bude to znamenat vyjití z vaší ulity, ale určitě znovu objevíte koníčky, na které jste pozapomněli a také znovu zjistíte, že den se neskládá pouze z práce a doby spánku, ale patří sem i volný čas, ve kterém se můžete bavit. S přáteli!

Vyrazte do ulic

Konec nekonečného sezení doma u počítače. Vyrazte do ulic. Za kulturou, za sportem, za poznáním, na výlety, výstavy, za atrakcemi … Objevte vše, co vaše město nabízí. Pokud nejste zrovna extrovertní typ, možná to pro vás bude pro začátek snazší varianta. Sám mezi mnoha lidmi.  A až se rozkoukáte, troufnete si na víc.

Zájmové skupiny

I když je pro spoustu lidí těžké přijít na neznámé místo mezi neznámé lidi, většinou jsou časem rádi, že svůj strach překonali. A tak vyhledejte ve svém okolí skupiny, kde provozují váš koníček (společné cvičení jógy, turistický klub, křesťanské společenství, kurzy rukodělných činností, …).

Zde bez obav využijte internet ke shánění informací. Naleznete na něm místa a čas setkávání, další aktivity, které skupiny nabízejí apod. A pak se odhodlejte a vyrazte.

Choďte pěšky, jezděte MHD a nakupujte osobně

Dnes je jednoduché zavřít za sebou dveře auta, počkat na zvonek a vyzvednout si objednaný online nákup z tesca a pak si zase sednout a pracovat z domu. A tak to zkuste změnit. Při cestování i nakupování získáte nejen nové kontakty, ale zdokonalíte se v komunikaci s lidmi a nikdy nevíte, na koho cestou narazíte.

Dobrovolnické činnosti, ekologické aktivity apod.

Při činnostech obdobného druhu se schází velké množství většinou mladých lidí z různých koutů republiky. Často je to dané tím, že tyto aktivity vyhledávají studenti. Množství různých typů i povah skýtá naději pro každého, že zde nalezne spřízněnou duši či skupinu lidí, se kterými se spřátelí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak najít nové přátele? Zvedněte se od počítače a začněte se bavit!