Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak nakupovat na internetu zboží levněji: 4 zaručené rady

Redakce

Redakce

25. 10. 2013

Češi nakupují na internetu se stále větší oblibou. Do značné míry za to může i fakt, že lidé mohou v e-shopech sehnat zboží za daleko nižší cenu než v kamenných prodejnách. Ušetřit však můžete i dalšími způsoby. Připravili jsme pro vás 4 zaručené typy, jak na nakupování na internetu vyzrát.

Nakupujte u výrobce, vyhněte se tak vysoké marži

Chcete-li například výhodně nakoupit módu, zkuste to přímo v e-shopu konkrétního výrobce nebo návrháře, nikoli u distributora, který si dá ke zboží přirážku.  „Marže v buticích často dosahuje i 50 – 100 % ceny výrobku, úspora tedy může být citelná,“ říká Jan Vetyška, výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci APEK.

Sledujte internetové srovnávače cen

Srovnávače cen jsou velice praktickou pomůckou během online nákupů, kterou v současné době využívá více než polovina uživatelů internetu.  Porovnávat můžete tisíce internetových prodejen, které se srovnávačem spolupracují. Snadno a velice rychle zjistíte, který e-shop nabízí zboží za nejvýhodnější cenu. Získáte zároveň i okamžitý přehled o tom, v jaké prodejně je zboží skladem a kde si budete muset počkat třeba týden. Sledovat můžete rovněž různé slevové akce a sezónní výprodeje.

Využít můžete třeba tento:

Ušetříte pečlivým výběrem zboží

Ve světě online nákupů máte možnost sbírat zkušenosti ostatních spotřebitelů, kteří si výrobek zakoupili před vámi. Budete mít větší jistotu, že si ihned pořídíte kvalitní produkt, který bude přesně odpovídat vašim potřebám. Zároveň se vyhnete eventualitě, že budete nuceni kupovat jednu věc dvakrát. Nejlepší reference vám poskytnou vaši přátelé či kolegové, nebo naopak vy jim. Své zkušenosti pak můžete sdílet přes Facebook, Google + nebo emailem.

Nakupujte zboží, které vám doručí zdarma

Na internetu můžete nakoupit zboží, které vám doručí zdarma. Mnohé e-shopy tuto službu nabízí při odběru zboží nad určitou cenu. Platbě poštovného se vyhnete i v případě, že si zboží vyzvednete osobně. Řada e-shopů totiž provozuje i kamennou výdejnu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak nakupovat na internetu zboží levněji: 4 zaručené rady