Menu
WomanOnly
Krása

Jak nanášet tvářenku. Pomůže vám vypadat mladě a svěže!

Kateřina Machová

Kateřina Machová

19. 7. 2021

Tvářenka je nepostradatelnou součástí kosmetické taštičky každé ženy, která dbá o své líčení a vzhled celkově. Jak ji správně nanášet? A jakou funkci má oproti ní bronzer? O tom už v tomto článku…

K čemu vůbec tvářenku?

Tvářenku používá denně mnoho z nás. I tak ji ale mnoho žen stále nepřišlo na chuť, velice často právě protože ji ještě nevyzkoušely. Tohle by mohl být ten správný spouštěcí moment. Tvářenka dodá vašemu make-upu ten pravý šmrnc. Vaši pleť rozjasní a dodá jí zdravější vzhled. Kromě toho dokáže upravit kontury vašeho obličeje podle vašich představ. Mnoho žen tvářenku používají i pro efekt „omlazení“, tvářenka totiž dokáže správným použitím pár let ubrat.

Jak tvářenku optimálně používat?

Nejdůležitější je barva tvářenky. Světlejším typům lahodí spíše jemně růžové odstíny či broskvové, maximálně jemně nahnědlé tóny. Tmavším typům s tmavšími vlasy lahodí poté zlatohnědé tóny s bronzovými nádechy, ale dokonce i lososové barvy udělají velikou parádu. Ženám s divokými zrzavými či červenými vlasy pak dokonale „sedne“ tvářenka v pískových tónech.

Barva tvářenky

Na nanášení použijte štětec, který budete používat jen a pouze za tímto účelem. Takový štětec je o něco větší než na klasické pudrování, seženete ho v každé drogerii již od pár korun.

Tvářenku použijte pro oblast lícních kostí, pomůže pokud pro aplikaci vtáhnete ústa „dovnitř“. Pro úzký obličej zvolte vodorovnější směr, pro silnější pak ten vodorovný – opticky ho tím prodloužíte. Tvářenku aplikujte od ucha směrem k nosu v decentním množství, v opačném případě budete vypadat poněkud lacině. Trochu červené můžete nanést i na špičku nosu či brady. Ačkoli to může znít riskantně, tvářenka náš obličej dokáže krásně oživit.

A co bronzer?

Bronzer mnoho z nás využívá v letních měsících, kdy máme díky sluníčku krásně zbarvenou pleť. Bronzer nám opět pomůže dodat pleti šmrnc či trochu exotičtější look, bezesporu ale dokáže i opticky zúžit či rozšířit obličej a zdůraznit požadované kontury. Opět je zapotřebí zvolit ideální barvu vůči naší pleti a vlasům. Bronzer by neměl být o více než dva odstíny tmavší než naše pleť.

Nejjednodušší volbou bude práškový bronzer, k němuž si pořídíte vhodný štětec. Výhodou je, že bronzer můžete použít po celém obličeji, nikoliv jako v případě tvářenky. Dodáte tak pleti celkově zdravější look. Bronzer narozdíl od tvářenky vytváří efekt stínu, proto jej aplikujte zejména pod lícní kosti, na linii vlasů a pod čelist. Nezapomeňte trochu přidat i na uši, krk a dekolt, ať přechod není tak znatelný.

Nezapomeňte, že méně je v tomto případě více. Pokud cítíte, že kombinace tvářenky a bronzeru je na vás příliš, zvolte pouze jednu z možností. Tak či onak si jistě výsledek zamilujete a od používání těchto produktů už neodstoupíte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak nanášet tvářenku. Pomůže vám vypadat mladě a svěže!