Menu
WomanOnly
Láska

Jak nebýt za stíhačku a neodrazovat muže

Redakce

Redakce

28. 3. 2017

Už jste se o sobě někdy dozvěděla, že příliš visíte na ostatních? Také máte tendence v novém vztahu bombardovat partnera svou pozornostní, která často přesahuje únosnou mez? Jestliže se vám stává, že druhého neustále bombardujete SMS zprávami, voláním sledování každého jeho pohybu, máte pravděpodobně problém – jste stíhačka. Jak zjistíte příčinu vaší přehnané potřeby pozornosti a jak ji dokážete omezit?

Buďte v rovnováze

Každý vztah by se měl rozvíjet podle svého tempa. Nemusíte nikam chvátat. Prostě si užívejte ten okamžik, že jste našla životního partnera. Těšte se ze všeho nového. Nesnažte se hned tlačit vztah někam jinam. Jestliže jste si s novým partnerem užili skvělý večer, nesnažte se hned druhý den ráno volat domu druhému a domlouvat další plány. Dejte tomu pár dnů. Užijte si vzpomínky a dopřejte to i tomu druhému. O to víc se pak budete těšit na další schůzku a mnohem víc si ji užijete.

Odhoďte naivitu

Lidé se často pro toho druhého až nereálně nadchnout z toho důvodu, že mají obecně sklon k idealizování si druhých. Je velmi snadné nasadit si růžové brýle a v jejich světle na všechno pohlížet. Nenechte se unést představami o tom, jak úžasný bude nový vztah, protože by to mohlo vést až k nereálným očekáváním. Právě tak můžete mít pocit, že s tím druhým chcete strávit každou minutu, ale posléze jste zklamaní, když on to tak nemá. Nezapomeňte, že i nový partner je stále jen člověk a jako takový bude dělat chyby a vy s nimi musíte počítat. Není perfektní, tak jako nikdo.

Nebombardujte ho zprávami

Nesnažte se druhého kontaktovat za každou cenu. Jestliže vám neodpoví na vaši zprávu, nepište mu další a další a další. Jestliže máte sklony k tomu být stíhačkou, budete z čekání na jeho odpověď asi hodně nervózní nebo vás přepadnou obavy. I tak ale vydržte. Je řada na tom druhém, aby se ozval. V podstatě máte jen několik možností, proč se neozývá. Zprávu ještě nečetl, má toho moc a neměl čas nebo se s vámi nyní vidět či vám odpovídat nechce.

Nechte partnera dýchat

Bez ohledu na to, jak hrozně se s partnerem milujete a jste si blízcí, nemůžete spolu trávit naprosto veškerý čas. Pokud se bez něj neobejdete ani vteřinu a máte problém s tím, když tráví čas podle svého, jistě brzy nastane výbuch. I když je to velmi těžké, přibrzděte a dopřejte tomu druhému trochu prostoru. Nechte ho dýchat. I vy si najděte svůj program, jděte ven s kamarádku, na kosmetiku nebo kamkoliv jinam. Vašemu vztahu to jen prospěje.

Respektujte přání druhého

Když vás někdo od sebe odstřihne a opustí vás, bolí to. Je to velmi těžké, ale když se pro takový krok rozhodne, nemůžete to změnit a už vůbec ne nátlakem. Odolejte potřebě se do jeho přízně vetřít, nesnažte se ho náhodně potkávat, psát mu ani volat. Dejte si odstup a zaměřte svou pozornost někam jinam.

Zaměřte svou činnost jinam

Kdo má co dělat, nezávisí na jiných. Najděte si své vlastní koníčky, udělají vás zajímavější pro přátele i partnery. Když jen sedíte doma a čekáte, až se vám partner ozve nebo přijede a nudíte se, je jasné, že brzy budete to samé očekávat i od partnera. Naučte se třeba tančit, choďte běhat, cvičit, začněte hrát na nějaký nástroj, učte se cizí jazyk, choďte s kamarádkami ven a užijte si to.

Nezapomeňte na ostatní

Když se váš život točí jen kolem jedné jediné osoby, není to zdravé ani pro vaši duši, ani sebeúctu. Vídejte se pravidelně i s ostatními známými. Nevěnujte všechnu svou energii jen jednomu člověku, on to stejně neocení a vy budete jen za stíhačku. Kolem sebe máte jistě spoustu úžasných lidí, kteří vás mají rádi, a chybíte jim.

Důvěra a sebeúcta

Zapracujte na své sebeúctě. Jste to jen vy, kdo toho může dosáhnout. Nestavte své štěstí na jiných, ale jen na sobě. Samozřejmě je dobře, když vás váš přítel nebo manžel činní šťastnou, ale neměl by to být jediný zdroj štěstí. Jakmile nebude nablízku, budete naštvaní, smutní a váš partner se může začít cítit provinile, která často po určité době končí až podrážděností vůči vám samotným. Jeden ze způsobů, jak se zbavit závislosti na druhých je dokázat si, že nikoho nepotřebujete, že dokážete být i sami. Důležitá je i důvěra Závislost na druhých je často spojena s nedostatkem důvěry. Můžete mít třeba obavu, že vás partner podvádí nebo že vás opustí, jakmile mu nebudete pár minut nablízku. Zjistěte, proč o druhých pochybujete. Jaký je k tomu důvod. Pamatujte si, že není moc fér hodnotit jednoho podle chování druhého. Když toho druhého milujete a zaslouží si vaši důvěru, dejte mu ji.

Jak nebýt stíhačka:

  • dejte druhým prostor a respektujte hranice,
  • podnikejte i něco sami a zaměstnejte se v době, kdy nejste s partnerem,
  • dělejte činnosti, které vám přinášejí radost a baví vás. Choďte na vzduch, vyrazte s přáteli, najděte si nějaký koníček,
  • važte si sami sebe,
  • to, že vám na někom záleží, ukazujte jemně a opatrně. Nikdy nikoho příliš netlačte, mohlo by ho to vyděsit,
  • mějte se ráda,
  • naučte se sebeovládání, nebuďte až příliš závislá na druhém a nesnažte se nikomu řídit život,
  • váš partner vám nemusí věnovat každou minutu svého života, nemusí neustále odpovídat na zprávy, telefony a přesto vás může milovat, nezapomeňte na to.

Změňte svůj život

Závislost na druhém se může stát začarovaným kruhem. Vyžadujete neustálou pozornost, druhý se toho lekne, odstrčí vás, vás to ranní a pak ještě mnohem více toužíte po pozornosti. Snažte se to změnit, nebuďte ta hrozná „stíhačka“. Žijte svůj život a nechte druhého, aby žil ten svůj. Jen tak můžete být oba šťastní.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak nebýt za stíhačku a neodrazovat muže