Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak nemít pod čepicí vrabčí hnízdo + 5 dalších zimních rad pro vaše vlasy

Komerční sdělení

Komerční sdělení

15. 12. 2015

Dny jsou čím dál chladnější. A to je teprve začátek. Je proto načase začít přemýšlet o způsobech, jak ochránit naše ubohé vlasy před zimou a zabránit škodám, které může způsobit. Přečtěte si 6 praktických tipů!

1. V zimě noste něco na hlavě. To je základ. Všechny ale dobře víme, jak dokáže vlněná čepice zamést s jakýmkoli účesem. Vražedné statické elektřině uniknete, když si vlasy nejprve zavážete do hedvábného šátku, a teprve pak je schováte pod oblíbenou beranici.

2. Existuje také speciální antistatická vlasová kosmetika, která chrání vlasy už během fénování. Bez něj se mimochodem v zimě neobejdete. Nebo byste chtěla odejít z domu s mokrou hlavou? Ale no tak. Kromě toho, že nastydnete, dáte zabrat i vlasům. Vlhkost v kombinaci s mrazem, to je pro vlasovou strukturu vražedná dvojka.

3. V zimních měsících si vaše vlasy zaslouží pravidelnou hloubkovou regeneraci. Ideálně jednou týdně. Zabráníte tak zbytečnému vysušení od tepla z topení a studeného zimního vzduchu. Vyzkoušejte třeba přípravek Welleda ovesná regenerační kúra. Alternativou jsou pak nejrůznější výživné oleje, které se používají bezprostředně po umytí vlasů a jsou něco jako tekuté zlato pro vysušené kadeře.

maska na vlasy

Zdroj: Srovname.cz

4. Vlasy si myjte co nejméně, řekněme dvakrát, třikrát do týdne. Tedy pokud to přenesete přes srdce. Zabrání to totiž dalšímu vysoušení.

5. Zastříhávejte. Ideálně každých 6-8 měsíců. Pravidelné zkracování vlasů umožňuje jejich rychlejší regeneraci a snižuje riziko vysušených, roztřepených konečků.

zvlhčovač vzduchu

Zdroj: Srovname.cz

6. A na závěr jedna nečekaná rada: investujte do zvlhčovače vzduchu. V zimě jede topení na plné obrátky a vzduch je proto nepříjemně suchý. Zvlhčovač ochrání před vysoušením nejen vaše vlasy, ale i pokožku, rty a sliznice. Navíc zabrání vzniku statické elektřiny, takže dost pravděpodobně přestanete dostávat rány od každého předmětu v domácnosti. To je příjemný bonus, ne?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak nemít pod čepicí vrabčí hnízdo + 5 dalších zimních rad pro vaše vlasy