Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak neskočit na lep nepoctivým poskytovatelům rychlých půjček

Prozradíme vám 3 tipy, které vám pomohou učinit správné rozhodnutí při výběru společnosti, u které požádáte o rychlou půjčku. Vyhnete se tak podvodným firmám, které svůj business provozují z velké části z důvodu, že chtějí vydělat na svých klientech, kteří se dostali do finančních potíží.

1. Vždy si půjčujte dle zákona o spotřebitelském úvěru

Tento zákon vám poskytuje vysokou míru ochrany, kdy poskytovateli nebankovních půjček brání, aby vám poskytovatel zatajil některý z nákladů na půjčku či po vás vyžadoval nadměrné ručení (např. nemovitostí).

U půjčky poskytované dle zákona o spotřebitelském úvěru se vždy dozvíte, kolik celkem za půjčku zaplatíte. Tuto „cenu“ půjčky definuje ukazatel RPSN, který vám poskytovatel nebankovní půjčky musí vždy sdělit.

Pozor na fakt, že dle zákona o spotřebitelském zákonu se musí řídit půjčky od 5 000 Kč. V praxi se děje to, že vám společnost při žádosti o půjčku 8 000 Kč neposkytne jednu půjčku, ale 2 půjčky na částky např. 5 000 Kč a 3 000 Kč. Tímto se nepoctiví poskytovatelé nebankovních půjček vyhýbají povinnosti poskytovat peníze dle zákona o spotřebitelském úvěru a mají tak více možností použít nekalé praktiky.

2. Přečtěte si, kde se v případě sporu bude konat soudní řízení

Některé společnosti poskytující rychlé půjčky jsou „pouhými“ pobočkami zahraničních subjektů s tím, že pokud by ve vztahu poskytovatel – dlužník došlo ke sporu, bude se soudní jednání odehrávat v místě, které určuje smlouva o půjčce. Dejte si tedy pozor, abyste v případě potíží s poskytovatelem půjčky nemuseli k soudu do Velké Británie, Lotyšska či na Kypr.

3. Nepodepisujte rozhodčí doložku

Rozhodčí doložka vás staví do velmi nevýhodné role v případě sporu s poskytovatelem půjčky. Někteří poskytovatelé tak tento nástroj „zneužívají“ ve svůj prospěch a vyžadují jej po svých klientech. Vzhledem k tomu, že na trhu existuje alternativa – společnosti nevyžadující rozhodčí doložku, v žádném případě smlouvu o půjčce obsahující tento „nástroj“ nepodepisujte.

Připraveno ve spolupráci se společností Kouzelná půjčka, která své půjčky poskytuje vždy dle zákona o spotřebitelském úvěru, bez vyžadování rozhodčí doložky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak neskočit na lep nepoctivým poskytovatelům rychlých půjček