Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak neurazit kamarádku? Nelžete a vsaďte na pravdu

Jistě jste se někdy dostala do situace, kdy si vaše kámoška vzala hrozné šaty nebo jste přistihla jejího kluka s jinou. Je dobré říct jí pravdu do očí, nebo raději nemluvit? Na to vám odpoví naše ověřené rady.

Jsem tlustá

Neustále opakovaná fráze „jsem tlustá“. Ale vaše kamarádka přehání a je samá kost a kůže. V tom případě jí absolutně na rovinu řekněte, ať toho nechá, protože před vámi stojí dokonalá modelka.

Může se ale stát, že kamarádka opravdu nějaké to kilo přibrala a vy jí nechcete lhát, že je vše v pořádku. Zkuste proto přijít s návrhem, že byste mohly obě začít sportovat, abyste měly dobrý pocit, že pro svá těla něco děláte.

Co dělat?

Vaše nejlepší přítelkyně si chce vzít na ples naprosto šílené šaty a vy nevíte, jak jí je vymluvit? Navrhněte jí, aby si vzala jiné, protože se tyto na váš ples přímo nehodí. Pokud to nezabere, ukažte jí, že má v šatníku mnohem lepší kousky.

Teď nelžete

A je to tady. Kámoška si našla kluka a vy jste ho včera viděla s jinou. Na to existuje jediná rada. Jistě vám na kamarádce záleží a nechcete, aby se trápila. Proto jí vše otevřeně řekněte. Ona se sice začne bouřit, ale časem vám ještě budě děkovat.

Mlčet nebo jít s pravdou ven?

Někdy je lepší doslova mlčet. Pokud nemáte odvahu říct své kamarádce pravdu do očí nebo chuť na slovní hříčky, jednoduše jí vždy přikývněte, že je vše v pořádku. Pozor ale na to, abyste si později nevyčítala, že své kámošce tak trochu lžete. Bude proto lepší, když zvážíte, co se v dané situaci sluší.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak neurazit kamarádku? Nelžete a vsaďte na pravdu