Menu
WomanOnly
Láska

Jak nezničit vztah s partnerem během karantény? Řiďte se těmito radami

Redakce

Redakce

26. 3. 2020

Karanténa zasáhla celou společnost. Na počátku se mohlo zdát, že zůstat doma s partnerem bude idylka. Zvolníte pracovní tempo, přestanete dělit čas mezi kamarády a budete si užívat jen jeden druhého. I když jsme ale teprve na začátku, některým z nás už doma tečou nervy. Máme tipy, jak si udržet spokojený vztah i během karantény.

1. Buďte na sebe milí

Stres v karanténě může odstartovat partnerské neshody, které se projeví i v komunikaci. V první řadě se nezaměřujte na problémy, naopak si připomínejte, že na druhých je potřeba hledat pozitiva. Neuklizený talířek po večeři, ponožky u postele nebo to, že partner na chvíli lenoší na gauči není přece žádná katastrofa. Pokud ve vás některé jeho počínání vzbuzuje vztek, vrhněte se na jinou činnost. Vyhnete se tím vyhroceným situacím, které můžete řešit později a v klidu. Buďte pro sebe oporou a zkuste na sebe být co nejvíce milí.

Naše tipy:

  • Nehledejte na partnerovi drobné chyby, raději si všímejte jeho pozitiv
  • Vyhýbejte se konfliktním situacím. Pokud vás rozčiluje, že partner neuklízí, doma nepomáhá a málo se vám věnuje, sdělte mu to racionálně a bez zbytečných negativních emocí
  • Snažte se partnera chválit a vyjadřovat mu podporu i náklonost
  • Nevytahujte staré problémy z minulosti

2. Starejte o svůj zevnějšek

Na co se líčit, když nikam nejdu? Každý den v pyžamu, mastné vlasy a ani známka po jakékoliv péči o pleť, může být pro druhého zklamáním. Partner navíc může pojmout podezření, že se parádíte jen pro druhé a na něm už vám nezáleží. Pokud nechcete, aby láska ze vztahu vymizela, pečujte o sebe jako by žádná karanténa ani nebyla. Dodržujte pravidelnou ranní rutinu, jako když jdete do práce. Make-up a večerní šaty nikdo nečeká, ale upravený vzhled by měl být samozřejmostí.

 

Věděli jste, že…? 23 % Čechů přiznává, že v karanténě nedbá o svůj zevnějšek.

3. Využijte čas na romantiku

Kdy jindy si užívat jeden druhého než teď, když máte konečně čas? Přesto má podle aktuálního průzkumu jen 6 % Čechů v době častějšího pobytu doma více sexu. Rozmazlujte se proto vždy, když to půjde. Objednejte si domů jahody, čokoládu a Bohemia Sekt. Právě tato trojice afrodiziak tvoří výtečnou kombinaci, se kterou můžete lehce rozehrát partnerské hry. Navrhněte například partnerovi, že nikdo z vás nebude sám nic ochutnávat, pouze se budete vzájemně krmit. Blízkost, dotyky a opojná chuť šumivého sektu bude perfektním začátkem žhavé noci.

Nebo překvapte svého partnera snídaní do postele. Trocha ranní romantiky vám pomůže začít den tím správným způsobem.

Pití sektu s partnerem

Náš tip: Romantickou atmosféru můžete rozehrát s bublinkami Bohemia Sekt La Fleur. Díky aroma rozkvetlých růží a muškátů i svěží ovocné chuti bude navíc perfektním partnerem k dezertům, čokoládě, zmrzlině a jahodám. Stylová květinová lahev má navíc speciální bílý povrch, na který můžete partnerovi napsat, co máte na srdci.

4.  O povinnosti se dělte spravedlivě

Být nonstop doma znamená více špinavého nádobí, prádla a vaření, než když se stravujeme v práci a občas zajdeme do restaurace. Starost o domácnost by ale neměla ležet jen na jednom z partnerů. Povinnosti si rozdělte a společně vyřešte resty, jako je oprava poničených žaluzií nebo úklid v komoře, které už měsíce odkládáte. Vyzkoušejte, jak může být fajn společná příprava večeře. Pokud nejste velcí kuchtíci, vsaďte třeba na 15minutové recepty od Jamie Olivera, které přináší rychlé a jednoduché vaření i pro začátečníky.

5. Společně se hýbejte

Při pobytu doma nás často přepadá lenost a nechuť prakticky cokoliv dělat. Má to ale řešení. Jak je známo, k dobré náladě a přívalu energie pomáhají endorfiny. Stanovte si na každý den plán pohybové aktivity. Důležité je, abyste je dělali společně. K harmonii ve vztahu nepřispěje, pokud se bude jeden potit a druhý ležet na gauči s čokoládou. I když máte garsonku, můžete dělat dřepy, výpady, kliky a posilovat břicho. Inspiraci najdete na Youtube nebo Instagramu. Každý den se snažte o trochu zlepšit. Myslete také na to, že nejsou zakázány procházky v přírodě. Takový společný výběh na sluníčku posílí vaše tělo i vztah.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak nezničit vztah s partnerem během karantény? Řiďte se těmito radami