Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak nosit boty na podpadku? Poradíme vám jak si nezlomit nohu a vypadat kouzelně

Adéla Beranová

Adéla Beranová

7. 5. 2014

Teplé počasí a s ním spojené krátké sukně přímo vybízejí nechat vyniknout rafinovaně odhaleným nožkám. A boty na podpadku jsou v takovém případě zárukou úspěchu. Jaké ale obout, aby váš outfit vhodně doplnily? A hlavně, jak na nich chodit ladně a bez úhony? Poradíme vám!

Lasocki otevřené lodičky, 1199 Kč, Zdroj: CCC Boty

Lasocki otevřené lodičky, 1199 Kč, Zdroj: CCC Boty

Existuje jen málo věcí, které dodají ženám tolik sex-appealu, ale boty na podpadku k nim rozhodně patří. Vypadají svůdně a opticky prodlouží nohy skoro až do nebe. Navíc je můžete nosit téměř pořád, hodí se nejen na formální události, ale i k běžnému nošení. Stačí si jen vybrat ty správné a pak už jen sebevědomě kráčet.

Chůze na vysokých podpadcích není pro každého, klínek je řešení

Každá z nás šla někdy po ulici a zahlédla nějakou nešťastnici, která se nejistě potácela na příliš vysokých jehlách po rozbitém chodníku. Pro ty, které se chtějí podobným lítostivě škodolibým pohledům vyhnout vynalezli bohové z obuvnického řemesla boty na klínku. Jsou stabilnější a pohodlnější než ty na klasickém podpadku a ladnou chůzi v nich zvládne i naprostá začátečnice.

Boty na klínku se vyrábí už od 30. let, ale právě teď zažívají znovu svůj boom. „Nejlépe se k nim hodí kratší kalhoty zvané chinos, které se nosí lehce ohrnuté a dávají vyniknout jak štíhlým kotníkům, tak botám samotným,“ radí Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty. „K letním šatům z lehkých materiálů pak patří špíše klínkové sandály,“ dodává.

Velmi vysoké podpadky vyžadují důkladný trénink

Každá žena má svou úchylku a nemálo z nás je posedlých právě botami. Mánie žen toužících po spoustě nejrůznějších kousků začala už dávno  před Carry ze Sexu ve městě, nicméně za její botník bych jistě nejen já vraždila. Jak ale nosit její vražedně vysoké jehly a nezabít se při tom? Chce to cvik!

„Velmi vysoké podpadky se hodí spíš na kratší nošení,“ upozorňuje Veronika Sajdoková. Takže pokud vás čeká divadlo nebo večerní párty, nebojte se po nich sáhnout. Budete vypadat jako popelka, protože takové střevíčky nejen nádherně prodlužují nohy, ale také opticky zmenšují chodidla. Pokud jste ve vyšších podpadkových sférách novicka, začněte s takovými, které nemají víc než 10 cm.

Než vyrazíte do společnosti, zkuste v jehlách nějakou dobu chodit doma. Našlapujte ladně nejdřív na podpatek, pak teprve na bříško nohy. Vlastně jako byste šla v teniskách. Nikdy naopak, vypadala byste nepřirozeně. Při chůzi po schodech propínejte nohy, jen tak dosáhnete skutečně sexy chůze. A nebojte se jistit u partnera, od toho ho máte po svém boku.

Boty na podpadku. Zdroj: CCC Boty

Boty na podpadku. Zdroj: CCC Boty

Boty na podpadku, ale co k nim?

Jedná-li se o formálnější příležitost, volíme šaty ke kolenům. Návrat právě v této sezoně zažívají ale také pouzdrové sukně v délce lehce pod kolena, která vykouzlí ženskou siluetu a boty na podpadku k nim vypadají až nesnesitelně sexy.

K vysokým botám se nebojte vzít ani skinny jeany či elegantní široké kalhoty s vysokým pasem inspirované sedmdesátými léty.

Obecně platí, že městská móda nahrává botám na platformě a silnějším nižším podpadkům, ve kterých vydržíte bez problémů celý den. Tenké jehly se naopak více než hodí na večírky, plesy a nejrůznější společenské události.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak nosit boty na podpadku? Poradíme vám jak si nezlomit nohu a vypadat kouzelně