Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak obohatit vaší zahrádku? Co třeba novým zahradním nábytkem?

Zahradní nábytek je nedílnou součástí každé zahrady či terasy. Měl by být funkční, stabilní a pohodlný. Každý hledá kvalitní zahradní nábytek, který nezničí první sluneční paprsky ani nerozmočí pár dešťových kapek. Takový zahradní nábytek, který bude ozdobou zahrady dlouhá léta. Jak tedy vybrat kvalitní a bytelný zahradní nábytek? 

Kvalitní zahradní nábytek, to je záruka kvalitního posezení. Navíc se kvalitní nábytek dá pořídit za velmi příznivé ceny. Nábytek se vyrábí z materiálů jako je dřevo, plast, ratan nebo kov. Mezi zahradní nábytek řadíme zahradní židle, zahradní stoly, zahradní houpačky, zahradní boxy, zahradní lehátka a mnoho dalšího.

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevo – přírodní materiál, který sluší každé zahradě. Dřevěný zahradní nábytek se vyrábí od měkčích dřevin, jako jsou borovice, smrky a modříny, až po tvrdší exotické dřeviny. Zahradní nábytek ze dřeva je o trochu dražší než nábytek z plastu, avšak při správné údržbě Vám bude sloužit mnoho let. Dřevěné houpačky, dřevěné stoly i židle nebo dřevěná lehátka ozdobí každou zahradu. Při výběru nábytku do nekrytého prostoru, vždy volíme dřevo povrchově upravené jako např. lakované, barvené, voskované, mořené nebo napuštěné oleji. Pokud na zahradní nábytek ze dřeva působí déšť či sníh, měli byste čas od času zahradní nábytek znovu ošetřit. Velmi vkusný je zahradní nábytek z teakového dřeva. Teakový zahradní nábytek je velmi odolný proti vlhkosti a plísním. Je to dřevo tvrdé a velmi lehké.

Zahradní dřevěný nábytek

Plastový zahradní nábytek

Pokud nemáte v peněžence mnoho financí, měli byste sáhnout po zahradním nábytku z plastu. Je to nejlevnější varianta při koupi zahradního nábytku. Zahradní nábytek z plastu je nenáročný na údržbu, je odolný vůči dešti, avšak před slunečnými paprsky se mějte na pozoru. Nábytek je vyroben ze zesíleného plastu, tudíž zaručuje dobrou stabilitu. Jeho nízká hmotnost Vám usnadní přemisťování nábytku z místa na místo. Plastový zahradní nábytek je vyráběn v různých provedeních a barvách, takže na své si přijde každý.

Kovový zahradní nábytek

Zahradní nábytek z kovu je praktický, elegantní a cenově dostupný pro každého. Kovové židle, stoly a veškerý kovový nábytek se vyznačuje snadnou údržbou, pevností, svou stabilitou a díky povrchovému ošetření nerezaví. Pro výrobu zahradního nábytku se nejčastěji používá ocel a hliník. Hliník neboli aluminium je velmi oblíbený, jelikož je velmi lehký a korozivzdorný. Dlouhou životností se může pochlubit i ocel ošetřená odolným nátěrem. Kovový nábytek v kombinaci se dřevem nebo plastem bude designovým doplňkem Vaší zahrady. Na dotyk můžete cítit nepříjemný chlad kovu, ten zmírníte polstry. Polstrování je nejen praktické, ale na zahradním nábytku vypadá skvěle.

Zahradní ratanový nábytek

Ratanový zahradní nábytek

Trend posledních let je zahradní nábytek z umělého ratanu. Umělý ratan je speciální typ polyetylenového vlákna imitující přírodní ratan. Pod vlákny se skrývá hliníková konstrukce. Snadno se čistí, neloupe se, ani nepraská a je odolný vůči chlóru, povětrnostním podmínkám, UV záření a klimatickým změnám. Výhodou je také nízká hmotnost a dlouhá životnost. Ratanový nábytek je dostupný v různých barvách a provedeních. Velmi oblíbená jsou ratanová zahradní lehátka, ratanové židle nebo kompletní zahradní sedací soustavy.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak obohatit vaší zahrádku? Co třeba novým zahradním nábytkem?