Menu
WomanOnly
Rodina

Jak ochránit své děti v digitálním světě? Vyzkoušejte nejúčinnější metody

Některé děti tráví na internetu velké množství času. Sdílejí fotografie a videa s dalšími uživateli a každý den komunikují s kamarády i cizími lidmi. Jak je co nejlépe ochránit a získat přehled o jejich chování v online světě? Mezi nejúčinnější prostředky patří aplikace pro odposlech telefonu a rodičovská kontrola.

Rodičovský zámek

Nejstarším typem ochrany dětí je tzv. rodičovský zámek. Tuto jednoduchou metodu můžete použít pro kontrolu nad používáním všech možných digitálních přístrojů – počítač, televize, tablet i mobilní telefon. Díky nastavení rodičovského zámku získáte jistotu, že vaše dítě bude komunikovat s přáteli na sociálních sítích a hrát hry pouze ve chvíli, kdy mu to vy sami dovolíte.

Rodičovská kontrola

Sociální sítě používá drtivá většina dětí s přístupem k internetu. Rodiče přitom často nemají ani tušení, co jejich dětí prostřednictvím Facebooku, YouTube a Instagramu s ostatními sdílejí a s kým jsou v kontaktu. Mobilní aplikace rodičovské kontroly vám dá možnost nastavit určitá pravidla, za jakých mohou děti své telefony a tablety používat. Můžete tak svému dítěti zablokovat vstup k nevhodnému obsahu na internetu a omezit jeho celkový čas strávený online. Některé typy aplikací navíc umožňují sledování aktuální polohy dítěte pomocí GPS.

Odposlech telefonu

Velmi přínosná je aplikace pro odposlech mobilu. Poskytne vám dohled nad menšími dětmi, ale také nad nezletilými a problémovými dětmi. Někteří zaměstnavatelé ji dokonce využívají pro odhalování případné finanční kriminality u svých podřízených. Díky aplikaci pro odposlech mobilního telefonu navíc získáte jistotu, že se vaše dítě nezaplete s nesprávnými kamarády. A jak to celé funguje? Po instalaci můžete aplikaci obsluhovat vzdálené pomocí SMS nebo internetového účtu. Vše probíhá diskrétně a o přítomnosti aplikace se dítě nedozví. Program shromažďuje potřebná data a ty pak odesílá do vašeho účtu.

Programy pro sledování práce na PC

Dohled nad činností vašich dětí na PC či notebooku vám poskytnou také různé počítačové programy. Zjednodušené verze bývají běžnou součástí Windows, ty vychytanější si můžete za určitý poplatek stáhnout. Programy veškeré uživatelské aktivity skrytě monitorují a data pak ukládají do zašifrovaného souboru. Vy si pak prohlédnete, jaké aplikace děti spustily, o čem chatovaly s kamarády, jaké stránky navštívily i jaké soubory stahovaly do počítače a ukládaly. K dispozici bývají i různé statistiky, pomocí kterých můžete činnost dětí sledovat a zpětně sledovat jejich vývoj.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak ochránit své děti v digitálním světě? Vyzkoušejte nejúčinnější metody