Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak odstranit vodní kámen? Nenechávejte si ničit vaše spotřebiče!

Vodní kámen je pevný povlak, který se usazuje na nejrůznějších místech v domácnosti. Vodní kámen nejenže vypadá nevzhledně, ale pokud se ho nebudete pravidelně zbavovat, můžete si zničit i různé domácí spotřebiče a bytové součásti.

Kde se nejvíce usazuje vodní kámen?

Vodní kámen se usazuje především tam, kde je přechovávána či vedena tvrdá voda, a to zejména pokud je zahřívána a poté ochlazována. Její teplota ovšem nedosahuje 100°C. Základem vodního kamene je uhličitan vápenatý a je způsoben změnou rovnováhy mezi ionty kyseliny uhličité a hydroxidu vápenatého.

Kde všude se usazuje vodní kámen?

Nejčastěji naleznete vodní kámen na vodovodních kohoutcích, v rychlovarné konvici, ve dřezu (nerezovém i granitovém), v kávovaru, ve vaně, na dlaždicích, v myčce, v pračce či uvnitř toalety. Největší problém s odstraněním vodního kamene bývá zejména na vodovodní baterii a v toaletě. Ta může působit, jako byste se ni nestarali. Přitom za vše může tvrdá voda a vodní kámen. Jaké máte tedy možnosti při jeho odstraňování?

Jak vodní kámen odstranit?

Existuje několik technik, jak na vodní kámen. Některé jsou více, jiné méně účinné. Může se jednat například o broušení či užívání složitých a drahých chemických prostředků. Ty ale mohou povrch porušit. Na přípravcích proti vodnímu kameni se rozhodně nevyplatí šetřit. Vždy volte co nejúčinnější přípravky a především takové, které dokáží odstranit vodní kámen ze všech nejrůznějších povrchů.

Vsaďte na kvalitu!

Na prvním místě je důležité vědět, že se rozhodně nevyplatí používat nekvalitní přípravky, zejména takové, které fungují abrazivně. Běžné odstraňovače vodního kamene jsou jednoúčelové, to znamená, že je lze použít např. pouze na keramiku. Pokud byste je použili na kovovou baterii, mohli byste si ji poničit! Pozor také, obyčejné odstraňovače vodního kamene mohou poničit gumové těsnění!

Super odstraňovač vodního kamene Impre

Jedním z opravdu účinných prostředků na odstraňování vodního kamene je prostředek Impre. Bez jakéhokoli rizika poškození povrchu vás zbaví vodního kamene na kovech, keramice i plastech najednou. Impre navíc díky unikátnímu složení nepoškozuje gumové těsnění! Díky vysoké koncetraci aktivních látek dokáže odstranit veškeré nečistoty velice rychle.

Jak se super odstraňovač Impre používá?

Jeho použití nemůže být jednodušší. Díky rozprašovači je aplikace opravdu snadná. Nejprve je vždy potřeba odstranit z povrchu volné nečistoty a povrch navlhčit. Impre lze aplikovat natíráním, válečkováním, ale především pohodlně stříkáním. Nanášejte jej rovnoměrně a celistvě na plochu odspoda nahoru. Nechte jej působit minutu až půl hodiny podle typu povrchu. Pokud použijeme kartáč, výrazně tím zvýšíme účinnost přípravku. Po vyčištění je potřeba povrch důkladně opláchnout čistou vodou.

Kde lze Impre koupit?

Super odstraňovač vodního kamene Impre lze zakoupit na eshopu NanoConcept.

Cena za 500 ml balení vyjde na 219,- Kč. Kromě odstraňovače vodního kamene zde můžete zakoupit také jiné ekologicky šetrné čistící prostředky.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak odstranit vodní kámen? Nenechávejte si ničit vaše spotřebiče!