Menu
WomanOnly
Krása

Jak pečovat o dlouhé vlasy? Záleží na výběru šamponu i hřebenu

Redakce

Redakce

2. 12. 2013

Vlasy jsou vizitkou každé ženy. Jak o ně pečovat, aby byly opravdu krásné a zdravé? Důležitý je správný výběr šamponu i hřebenu.

 

Správné kosmetické přípravky jsou základ

Dlouhé vlasy mají sklon k třepení, proto doporučujeme používat šampony s keratinem. Ten vlasy nezatěžuje, regeneruje a dodá jim profesionální péči přímo ve vaší koupelně. Po každém umytí vlasů šamponem je důležité ošetření kondicionérem. Nejlépe uděláte, když si pořídíte kondicionér ze stejné řady jako je šampon. Tak se budou oba přípravky doplňovat a účinek se znásobí.

Nezapomínejte ani na masky. Pokud nechcete investovat do masky z drogerie, vyrobte si doma vlastní. Stačí promíchat jednu lžíci medu se sklenicí mléka, hmotu vmasírovat do vlasů od kořínků a nechat ji působit 20 minut. Výsledek se dostaví hned, vlasy budou lesklé a hebké.

Jak si správně umýt vlasy?

Před každým mytím nezapomeňte vlasy důkladně rozčesat, čímž je zbavíte prachu a nečistot. Šampon nanášejte především ke kořínkům, konečky totiž může vysušovat. Naopak kondicionér nanášejte pouze na konečky. Neoplachujte příliš horkou vodou, mohly by se vám totiž začít tvořit lupy.

Po umytí vlasy zabalte do ručníku. Nikdy je ručníkem nedrhněte, nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou. Pro poškozené vlasy je ideální, když je rozčešete a necháte volně uschnou či je vyfénujete studeným vzduchem.

Pokud na tom s kvalitou vlasů nejste až tak zle, foukejte horkých vzduchem. V každém případě však nezapomeňte před fénováním ošetřit vlasy speciálním přípravkem, který je chrání před spálením.

Udělejte z hřebenu vašeho nejlepšího kamaráda

Pro dlouhé vlasy je nejlepším hřebenem tangle teezer (TT). TT není jen reklamním trikem, opravdu funguje! Rozčeše bez tahání i ty nejzacuchanější vlasy, které navíc neelektrizují, jsou hebké a lesklé, ne však mastné.

Pokud však TT neplánujete koupit, používejte kartáče z přírodních materiálů, které jsou k dostání v každé drogerii nebo se poraďte se svým kadeřníkem.

Životní styl se odráží na kvalitě vlasů

Krásné vlasy vám nezaručí jen vhodná kosmetika. Důležitou součástí péče o vlasy je i dodržování pitného režimu. Vypijte aspoň 2 litry vody denně, a to i v zimě. Nezapomínejte na důležité vitamíny, které najdete v ovoci, zelenině a obilninách.

Vlasy ničíte i neustálým stylingem, tedy žehlením, kulmováním a lakováním. Zkuste je částečně omezit nebo používejte alespoň ty s keramickou plochou. Co se týká laku, nespokojte se s málem a kupujte ty kvalitnější.

Nezapomeňte ani na pravidelnou návštěvu kadeřnice, která vám zastřihne poničené konečky a doporučí přípravky přesně pro váš typ vlasů.

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak pečovat o dlouhé vlasy? Záleží na výběru šamponu i hřebenu