Menu
WomanOnly
Krása

Jak pečovat o piercing v pupíku

Redakce

Redakce

14. 4. 2014

Piercing je velice populární doplněk. Obzvláště pokud má žena ozdobu na pěkně vytvarovaném bříšku. Co s sebou ale toto zkrášlení přináší? Jak se o piercing pečuje?

Bezprostřední péče

Pokud máte piercing čerstvě aplikovaný, péče o něj je daleko náročnější. Jde přece jen o ránu, kterou je třeba správně ošetřit. Důležitá je hygiena. Když je ranka čerstvá, tvoří se kolem ní žlutavý strup. Ten je třeba jemně omýt vlažnou vodou. Použít můžete i antibakteriální mýdlo, které na vpich nechejte působit přibližně jednu minutu.

Důležité je ošetřit i šperk. Nejideálnějším desinfekčním prostředkem je solný roztok, který si sami připravíte ze soli a vody. Šperk touto směsí jemně očistíte vatovou tyčinkou.

Tento postup je nutno opakovat třikrát denně v průběhu několika prvních týdnů. Zpočátku se doporučuje místo vpichu zalepit náplastí, když očekáváme jeho namáhání – jedná se především o sportovní aktivity nebo kdykoliv při možnosti vniknuti nečistot do piercingu.

Následná péče

Piercing v pupíku patří k nejdéle se hojícím vpichům. Mnohdy trvá i více než rok, než se piercing dokonale zahojí. Po třech měsících se vám může zdát, že už je vpich zahojený, ale přesto je stále náchylný k infekcím.

Po třech měsících od propíchnutí pupíku je možno vyměnit šperk za líbivější. Ten vám většinou zajistí studio, ve kterém vám piercing udělali. Využijte této možnosti, protože vám odborníci pomohou vybrat šperk, který vám bude vyhovovat.

Důležitým aspektem jsou materiály šperků. Tím nejvhodnějším materiálem je titan, chirurgická ocel či bioplast. Nevhodný materiál by mohl vést k infikování místa vpichu a tím prodloužit dobu hojení.

V průběhu prvního roku by se měl piercing jednou denně omýt – vpich antibakteriálním mýdlem a šperk solným roztokem. Totéž platí i o přelepování pupíku náplastí před plánovaným namáháním. Hojení můžete podpořit i vitamíny C, E, B-komplexem, zinkem a hořčíkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak pečovat o piercing v pupíku