Menu
WomanOnly
Krása

Jak pečovat o suchou pleť. Nevěnujte pozornost jen krémům

Redakce

Redakce

1. 10. 2014

V zimních měsících dostává suchá pleť ještě více zabrat. Aby nedošlo k jejímu poškození, je nutno o pleť pečovat a hýčkat si ji.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Krém mnohdy nestačí

Máte pocit, že pro svou pleť děláte maximum? Pipláte na sebe mastné krémy a pleť je přesto suchá se sklonem k šupinatění? Suchá pleť bývá zároveň i citlivá, proto je výběr správného krému velice důležitý.

Nejideálnější jsou přípravky, jež obsahují co nejméně chemie. Tyto výrobky snadno naleznete v lékárnách či v obchodech, specializujících se na zdravou výživu s doplňkovým prodejem zdravé kosmetiky.

Kompletní péče

V péči o suchou pleť nestačí pouze používat krém. Svou pozornost soustřeďte i na přípravky k odlíčení. Pro suchou pleť se nedoporučují odličovací vody na bázi alkoholu, pleť totiž ještě více vysuší. Řešením jsou odličovací pleťová mléka či jemné micelární vody.

Máte-li ve zvyku svou pleť oplachovat vodou, věřte, že i tímto si způsobujete vysušení pleti. Snažte se vodě na obličeji vyhýbat. Dávejte přednost sprše před vanou, a pokud si nedokážete koupel odpustit, přidejte do vody olejíček. Platí, že po kontaktu pokožky s vodou byste neměla v zimních měsících necelou půl hodinu vycházet ven.

Spouštěče suchosti pleti

Pokud sledujete, že původně normální pleť se začala náhle vysušovat a její stav se nadále zhoršuje, zaměřte se na příčinu. Za změnou pleti může stát onemocnění štítné žlázy nebo cukrovka, proto pokud je zhoršení výrazné, vyhledejte lékaře.

I životní styl souvisí s naší pletí. Správné stravování, bohaté na vitamíny a nenasycené mastné kyseliny k tomu dostatečný pitný režim, to jsou základy pro zdravé tělo i pleť. Pokud se v létě nadměrně sluníte, pobýváte často v klimatizovaných místnostech, v zimě pleť vystavujete chladu a větru, k tomu všemu ještě kouříte, pak máte daleko větší pravděpodobnost vysušení pleti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak pečovat o suchou pleť. Nevěnujte pozornost jen krémům