Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak poznat čerstvá vajíčka? Nenechte nic náhodě!

Každá správná hospodyňka dychtí po tom, aby byla všechna její jídla neodolatelná a chutnala úplně všem. Takové jídlo však můžete připravit pouze z těch nejlepších a nejčerstvějších ingrediencí. U surovin, jako je zelenina či maso poznáte jejich čerstvost na první pohled. Jak ale rozeznat čerstvá vejce od těch zkažených? Poradíme vám pár triků!

Zkušenosti k nezaplacení

Většina žen, které jsou již kulinářsky zdatné, zažila ten odporný zápach, když se rozklepne zkažené vejce. Pokud to nazveme pronikavým aroma, budeme velmi kulantní a ani zdaleka to nepopíše podstatu věci. Jestli už nikdy nechcete zažít tuto scénu jako z grotesky, řiďte se našimi tipy!

Nula je mezi vejci nejvíce!

Pokud nemáte přísun domácích vajíček třeba od babičky a spoléháte na ta kupovaná, potom nesmíte věřit hezkým obalům, ale kódům! Vajíčka jsem pomocí kódu označená od nuly do trojiky, přičemž nulová vajíčka jsou ta nejlepší, převážně z biochovů.

Ochranáři zvířat stále vášnivě diskutují nad tím, jestli má prostředí, ve kterém slepice žije opravdu vliv na kvalitu vajíček. Ale pokud jednou sama okusíte biovajíčka poznáte, že jsou prostě lepší!

Jednoduchý vodní test

Na nejjednodušší test, zda je vajíčko opravdu čerství budete potřebovat pouze průhlednou misku s vodou. Výhodné je, že čerstvost vejce zjistíte ještě před tím, než ho rozklepnete!

Vajíčko ponořte do vody a pokud bude ležet na dně nádoby, potom je opravdu čerstvé. Jestliže leží pouze na špičce a širší část plave, pak je již asi týden staré. Problém nastává, když vajíčko plave ve vodě, nebo dokonce vyplave na hladinu. Takové vajíčko je buď již zkažené, nebo brzy bude!

Kvalitní vejce vypadá, jako z animovaného filmu!

Kvalitu vajíčka, o kterém jste se již ujistila, že není zkažené, zjistíte jen tak, že ho rozklepnete. Pokud se žloutek neroztéká, drží v pravidelném kruhu a i bílek tvoří druhý víceméně pravidelný kruh, pak bude vajíčko dozajista vynikající! Jestliže se roztéká bílek a dokonce i žloutek, pak radši vajíčko použijte do buchty!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak poznat čerstvá vajíčka? Nenechte nic náhodě!