Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak předcházet virovým onemocněním v období teplé zimy

Veronika Tichá

Veronika Tichá

16. 2. 2015

Jestli si vzpomínáte, minulý rok, stejně jako letos, se naší zemi vyhnula zima s krutými mrazy a sněhovými kalamitami. Mnoho lidí to určitě oceňuje, lékaři ale už méně. Právě kvůli tomu, že teploty pod nulou nemají šanci zahubit chřipkové viry, máme momentálně u nás vysoké procento nákazy chřipkou.

Apríl v únoru

Organismus nemá podle lékařů od začátku podzimu chvilku na vydechnutí a nepřetržitě musí čelit náporu proměnlivého počasí už čtvrtý měsíc za sebou, k čemuž nepřispěly ani kolísavé teploty kolem vánočních svátků. Počasí jako na horské dráze se bohužel projevuje jako náš skrytý nepřítel. Ráno bývají teploty lehce pod nulou nebo kolem nuly, přes den občas vysvitne sluníčko a teploty se vyšplhají i na sedm stupňů Celsia a večer se dostávají opět do záporných hodnot. Druhý den se teploměr posune na nulu, zkrátka aprílové počasí v únoru.

Babské rady jak na chřipku a nachlazení. Lečte se doma

Pozor na přecházení nemocí

Odborníci varují před opakovaným podlehnutím chřipce, za což může nedoléčení a špatná rekonvalescence po nemoci. Kvůli ignorování příznaků nemoci se vám nemocenská může protáhnout na několik dnů. Nepodceňujte první příznaky a zalezte do postele, lepší zůstat doma dva dny než dva týdny.

Jezte přípravky na podporu imunity

Chcete-li tedy přerušit opakující se infekce, měli byste organismu pomoci zvýšeným příjmem vitamínů, teplými nápoji a stravou vhodnou pro chladné měsíce roku.  Tělu pomáhá i podpora imunitního systému různými tabletami nebo jinými přípravky, které jsou volně dostupné v každé lékárně. Jsou vhodné pro aktivaci vlastní obranyschopnosti organismu, podporu cirkulace lymfy a krve, která umožní zásadně zrychlit přísun protilátek a znásobit vlastní připravenost těla na boj se všudypřítomnými virózami. Pomáhají nejen imunitě, ale výrazně zkrátí dobu uzdravení i v případě opakování nemoci.

Pokud brzy ráno vyrazíte do práce zabaleni do několika vrstev, neodkládejte je při prvních odpoledních slunečních paprscích, ty můžou být velmi zrádné. Jezte vitamíny a v době, kdy chřipková epidemie dosahuje vrcholu, se vyhýbejte místům s velkou koncentrací lidí. Bojujte s chřipkou aktivně a nenechte se přemoci!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak předcházet virovým onemocněním v období teplé zimy