Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Babské rady jak na chřipku a nachlazení. Lečte se doma

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

7. 10. 2013

S chladným počasím přichází i období nemocí, především chřipek. Jak ale s nepříjemným nachlazením zatočit, aniž byste museli utrácet za léky? Vraťte se k přírodním vitamínům a chřipka vás už nedostane.

Bolesti hlavy, zvýšená teplota, rýma a bolest svalů jsou typické příznaky chřipky, která minimálně jednou v životě potkala každého z nás. Kvůli úspěšnému zdolání této nemoci ale nemusíte vždy nutně běžet do lékárny. Pomoci vám může i síla přírody. A my známe několik tipů!

Zázvor, med a citron

Kombinace plná vitamínů vám pomůže ubránit se chorobám a posílit imunitu. Omyté citrony nakrájejte na plátky. Zázvor očistěte a nakrájejte. Citrony i zázvor vložte do uzavíratelné sklenice a zalijte medem. Sklenici dobře uzavřete a uchovávejte v lednici. Medovou pochoutku užívejte po lžičkách nebo v čaji, ideálně na bolavý krk nebo kašel.

6 důvodů proč jíst citron

Cibulový sirup

Cibule je úžasným lékem plným vitamínů. Jednu větší nakrájejte na jemno a rozmixujte. Do hmoty přidejte trochu vody a cukr. Směs přiveďte k varu a za stálého míchání vařte, dokud se nevytvoří sirupovitá konzistence.

Česnek je všelék

Nejmocnější zbraní v boji proti chřipce, a zároveň přírodním antibiotikem, je česnek. Konzumovat ho můžete buď čerstvý, kdy stačí sníst jeden stroužek denně, nebo si z něho můžete udělat silnou polévku. Příprava česnečky je opravdu jednoduchá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Babské rady jak na chřipku a nachlazení. Lečte se doma