Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

6 důvodů proč jíst citron

Redakce

Redakce

20. 2. 2017

Citrony jsou blahodárným ovocem příznivě působícím na naše zdraví. Obsahují velké množství kyseliny citronové a jsou zdrojem důležitých prvků jako vápník, draslík a zinek. Navíc jsou v obchodech snadno dostupné za poměrně příznivou cenu.

1. Napomáhá hubnutí

Je doporučováno dát si před jídlem sklenici vody s citronem. Ta utlumí váš hlad, dodá tělu vitamíny a díky tomu, že citron obsahuje vlákninu, jídlo snáze strávíte, takže by vás nemělo bolet břicho nebo trápit zácpa.

2. Krásnější pleť a vlasy

Citronovou šťávu můžete přidávat i do nejrůznějších pokrmů, klíčové však je ji nevařit – hodí se do jogurtu, tvarohu, na saláty… Díky významným stopovým prvkům a kyselině citronové má pozitivní účinky na vlasy i pleť, ty budou vypadat zdravější a zářivější.

3. Prevence v boji s chřipkou

Vitamin C v citronu napomáhá v boji proti infekčním nemocem, jako je chřipka. Přidejte čerstvě vymačkanou šťávu s citronem do zchladlého zázvorového čaje a můžete si být téměř jisti, že vás letos chřipka nesklátí.

Voda s citronem. 11 zásadních důvodů proč ji pít

4. Pomáhá detoxikaci organismu

Po náročném období nebo svátcích se spoustou jídla je dobré provést tělo očistnou kúrou, během které přijímá zejména čerstvou zeleninu a ovoce. I v tomto případě je velmi vhodnou potravinou citron, můžete jej vymačkat do vody nebo různých ovocných shaků.

5. Citrony nejen jako potravina

Tyto plody se báječně hodí i k zevnímu ošetřování těla – přidáte li je do masky na vlasy, vaše hříva se bude po umytí krásně lesknout, navíc kyselina zaručí uzavření kutikuly a vlasy budou méně náchylné k poškození.

Potřete li si plátkem citronu vyčištěný obličej, uzavřou se rozšířené póry a pleť se projasní. Poté si kůži opláchněte vlažnou vodou.

8 způsobů, jak využít citron i mimo kuchyni. Zbaví vás mravenců

6. Zabraňuje zápachu z úst

Citronová šťáva v kombinaci s vodou také potlačuje zápach z úst, protože brání bakteriím, aby ve vašich ústech rozkládaly zbytky jídla. Tento roztok několikrát denně převalujte v puse jako ústní vodu a poté vyplivněte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 důvodů proč jíst citron