Menu
WomanOnly
Rodina

Jak připravit dětskou oslavu. Udělejte radost zejména oslavenci!

Redakce

Redakce

7. 3. 2014

Blíží se narozeniny nejmladšího člena rodiny a vy si lámete hlavu, jak tuto šťastnou událost oslavit? Jestli chcete vaší ratolesti uspořádat krásnou narozeninovou oslavu, která jí vykouzlí široký úsměv na tváři a zároveň se nechcete zbláznit z organizování takové party, pak čtěte dále. Uvidíte, že příprava dětské oslavy je vlastně hračka.

Je úplně jedno, pro jak staré dítě budete party organizovat. Důležité je, abyste si vždy ujasnily několik zásadních bodů – kde a kdy se bude dětská oslava konat, koho na party pozvete, jaký bude program a jaké zvolíte občerstvení.

Protože se na dětské oslavě sejdou jak děti, tak dospělí, připravte se na to, že názory na party všech zúčastněných můžou být různé. Vždy připravujte dětskou party s vědomím, že by se měla líbit hlavně oslavenci.

Čas a místo

Pro dětskou oslavu zvolte vhodné datum a čas. Víkend je pro takovou oslavu lepší než všední den, kdy má každý své povinnosti, děti jsou ve školce, rodiče v práci atp. Samotný čas oslavy by měl být odpoledne a ideální doba trvání oslavy by měla být okolo dvou hodin.

Co se týče místa, záleží na ročním období – pokud je teplo, můžete party uspořádat venku v parku, oslavovat můžete ale také doma, nebo si pronajmout prostory v některém z rodinných center.

Seznam hostů

Na dětskou oslavu rozhodně nezapomeňte pozvat kamarády oslavence. Pokud si nejste jistá které, nenápadně u dítěte vyzvídejte. Jejich počet by měl být přiměřený. Dále by na seznamu měla být určitě také rodina. Pozvat můžete všechny najednou, anebo oslavu rozdělíte na rodinnou a tu dětskou s kamarády oslavence.

Party občerstvení

Děti mají rády sladkosti, a pokud je jídlo ještě ke všemu barevné, tím lépe. Nebojte se proto použít potravinářské barvivo, které můžete přidat kamkoli dle libosti a vše bude hrát barvami. K pití připravte různé džusy, ze kterých můžete také namíchat nealkoholické koktejly.

Samozřejmostí je dort, dále připravte např. moučníky, zákusky a nezapomeňte na jednohubky, které vyrobíte vykrajovátky z toastového chleba. Vytvořit můžete také sladké špízy – z marshmallow a gumových bonbonů a ovocné špízy.

Program a výzdoba

Samozřejmostí je přivítání všech hostů, jejich usazení ke stolu a sfouknutí svíčky na dortu oslavencem. Určitě bude dítě natěšené rozbalit si dárky, proto tento bod zařaďte hned na začátek oslavy.

Co se týče programu, vaší fantazii se meze nekladou. Můžete zkusit např. malování na obličej – kupte speciální barvy a o zábavu je postaráno.

Nezapomeňte ani na pořádnou barevnou výzdobu – balonky, papírové čepice, obrázky a na stůl připravte barevná brčka, talířky, ubrousky a kelímky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak připravit dětskou oslavu. Udělejte radost zejména oslavenci!