Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Chcete prodat vlasy! Na co si dávat pozor?

Máte krásné dlouhé vlasy a chcete změnit účes? Uvažujete, že je prodáte či darujete? Tyto možnosti jsou a pomáhají například těm, kteří se léčí s rakovinou a přišli o vlasy. Za jakých podmínek lze vlasy prodat, kolik vám za ně dají a na co si dávat pozor? A jak je to s darováním vlasů? Poradíme vám!

O jaké vlasy je největší zájem?

Největší zájem je o přírodní blond vlasy. Pak také samozřejmě o přirozenou barvu vlasů a dlouhé, husté vlasy, které jsou zdravé, dobře vyživené a kvalitní. Za ty se také nejvíce platí. Na druhém místě po přírodních blond vlasech je přírodní zrzavá a přírodní hnědá barva. O černé vlasy je zájem nejmenší.

Pokud máte vlasy velmi řídké, nestejně dlouhé, chemicky barvené či jinak upravované nebo po trvalé ondulaci, snižuje to výrazně jejich kvalitu a o takové vlasy moc zájem nebývá. Hodnotí se tedy především délka vlasů, jejich kvalita a barva.

Výkup vlasů – pozor na podvodníky!

Pokud se rozhodnete pro změnu účesu, anebo potřebujete peníze, je třeba si dobře rozmyslet, kam vlasy pošlete. I v tomto směru existuje spousta podvodníků, kteří slibují výkup vlasů za horentní sumy, ale pak se po nich země slehne a vy z nich nevymámíte ani korunu.

Vsaďte na reference nebo uznávaný vlasový salón. V mnoha z nich si můžete nechat vlasy rovnou ustřihnout dle pravidel a šikovní odborníci vám vykouzlí i slušivý krátký sestřih, a to třeba i zdarma. Při odchodu, posouzení a změření vlasů pak dostanete rovnou vyplacenou příslušnou částku.

Kolik stojí vlasy?

Cena se vlasů se pohybuje různě, záleží na tom, ve kterém salonu či kadeřnictví si je necháte ustřihnout, anebo kam je vlastně pošlete. Někde vykupují vlasy až od délky 30 nebo 40 cm, jinde berou i kratší copy. V zásadě ale o kratší copy než 30 cm není zájem.

Přibližně dostanete za 40 cm dlouhý cop 4 000,- Kč, někde třeba až 5 000,- Kč, jinde třeba zase jen 2 000,- Kč. Záleží především na kvalitě a hustotě vlasů, někdy se také vlasy váží, tedy čím větší hmotnost vlasů, tím vyšší cena.

Za opravdu kvalitní, velmi husté a dlouhé vlasy, dejme tomu cop delší než 50 cm, dostanete nejvíce a můžete si tak vydělat několik tisíc korun, na některých místech třeba až 8 000,- Kč.

Darování vlasů

Vlasy můžete také darovat společnostem, které vyrábějí paruky pro onkologicky nemocné pacienty. V takových případech se přijímají jakékoliv vlasy, respektive podmínky pro kvalitu vlasů nejsou tak přísné jako u prodeje vlasů.

Jak prodat vlasy – krok za krokem

 • Dobře se o vlasy starejte, nepoužívejte žádnou chemii, vlasy nebarvěte, nežehlete, nekadeřte, nepoužívejte tedy žádné kulmy a žehličky na vlasy.
 • Vyhněte se šampónům obsahujícím ftaláty a dráždivé látky.
 • Kromě péče o vlasy je důležitá kvalitní strava a dostatek vitamínů a minerálů.
 • Nekuřte a nepohybujte se v kuřáckém prostředí, vlasy by byly cítit kouřem.
 • Najděte si dobrého kupce, který vám zaplatí za kvalitu vašich vlasů co nejvíce peněz.
 • Lepší je nechat si vlasy ustřihnout přímo na místě, kde vám rovnou i po jejich posouzení zaplatí, než vlasy někam posílat.
 • Nechte si vlasy narůst do co největší délky.
 • Nechte si vlasy narůst do stejné délky, tedy neměly by být sestupně sestříhané.
 • Ustřihnout je potřeba cop co nejvíce u hlavy a pečlivě jej sepnout gumičkami, aby se vlasy nezacuchaly. Tohle je velmi důležité!
 • Vlasy se prodávají co nejvíce čerstvé, tedy čerstvě ustřihnuté, aby nebyly již odumřelé a vysušené. Najděte si tedy salon, kde vám je rovnou ustřihnou a odkoupí, anebo si je ustřihněte sami, ale ihned doporučeně zašlete na správnou a ověřenou adresu lidem, se kterými jste osobně jednali a jste s nimi předem domluvení.
 • Dávejte si pozor na podvodníky!

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Chcete prodat vlasy! Na co si dávat pozor?