Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak prostřít stůl trochu veseleji? Nezapomínejte na květiny

Redakce

Redakce

2. 6. 2014

Obědváte často ve spěchu a to poslední, na co myslíte, je, jak vypadá váš stůl? Snídaně nebo oběd, který je podáván v pěkném prostředí, však člověka dokáže naladit na příjemnou notu, kterou si dokáže udržet po zbytek dne. Proto vězte, že děláte chybu, nevěnujete-li prostírání dostatek času.

Nejčastější výmluva? Nemám čas

Nedostatek času je něco, na co si lidé stěžují asi nejčastěji. Mnohdy by stačilo ubrat chvíli na bezmyšlenkovitém sezení u počítače a jít připravit stůl na další den.

Jestli se ale v celém dni nenajde ani jediná volná chvilička, pak postačí si každý den o 5 minut dříve přivstat. Uvidíte, že pohled na jídlo, které nejen dobře chutná, ale i vypadá, prosvětlí vaše ráno a tím pádem i celý den.

Nejsnazší způsob vůbec: Květiny

Říkáte si, že nic není tak starého a ohraného, jako kytice květin?  Je pravdou, že rostlinami z louky nebo zahrádky se stoly zdobí už od dávnověku. Ve většině lidí vyvolává čerstvé kvítí pěkné vzpomínky, neboť jejich vůni si spojí s bezstarostným dětským běháním mezi kvítky po neposečené louce.

Pokud jste muž a věnujete své ženě vlastnoručně natrhanou květinu, určitě uspějete nejen, co se dekorace vašeho bydla týče, ale svou drahou polovičku tímto gestem obměkčíte a jistě svolí k ledasčemu.

Stůl však nemusíte zdobit pouze řezanými květinami. Dobře poslouží i ty v květináči, které vám navíc vydrží poměrně dlouhou dobu a za určitý čas znovu vykvetou. Velice hezky vypadají malé kaktusy zasazené ve větší sklenici nebo malém akváriu.

Zejména na jaře lze velice snadno najít mnoho kvetoucích stromů. Větvičky můžete utrhnout ještě v době, kdy jsou květy ve formě poupat, a těšit se tak jejich postupnému vykvetení. Nádherně působí květy jabloní nebo třešní, byt nádherně provoní květenství šeříku.

Jiné možnosti

Pokud vás však květiny omrzely nebo na ně máte alergii, dejte prostor kreativitě. Fantazii se meze nekladou, a tak můžete na váš stůl položit zajímavou skládanku z origami nebo keramický výtvor vašeho dítěte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak prostřít stůl trochu veseleji? Nezapomínejte na květiny