×
WomanOnly

Jak relaxovat nejen ve vaně. Vyzkoušejte třeba muzikoterapii

Zdroj: Shutterstock.com

Díky pravidelné relaxaci ulevíme našemu tělu od psychické i fyzické každodenní zátěže, eliminujeme stresy všedního dne a odpočineme si. Můžeme úplně vypnout či si v klidu promýšlet naše další kroky. Najít si ideálně každý den čas 20 minut na relaxování je velmi důležité, neboť relax nás povzbudí a načerpáme sílu do dalších dní.

S relaxací a meditováním je také neodmyslitelně spjata hudba. Lehněte si tedy na měkkou podložku tak, aby vám to bylo pohodlné, pusťte si příjemnou hudbu, zavřete oči a relaxujte.

https://www.youtube.com/watch?v=nKsEqFgKhoA

Své o tom věděli již ve starém Řecku

Léčivé a relaxační účinky hudby využívá také muzikoterapie. Není to však jedna z moderních tzv. pseudověd, jak by se mohlo na první pohled zdát, neboť o léčení hudbou se zmiňuje již Bible. Muzikoterapie fungovala také už ve starém Egyptě a Řecku, kde věřili ve formování člověka pomocí hudby. Ta totiž ovlivňuje vegetativní funkce těla, jako je srdeční rytmus, krevní tlak či dýchání.

Relaxace prostřednictvím hudby znáte nejspíš také z různých cvičení, jako je aerobik, spinning a podobně. Po rozproudění krve a pořádném zpocení se následuje vždy také fáze protahování těla a celkové zklidnění organismu.

Když nemůžete usnout

Klidné hudební tóny využijete také při usínání. Za problémy se spánkem a usínáním mohou každodenní stresy a právě s pomocí té správné relaxační hudby na ně přestanete myslet. Tělo i hlava se zklidní, svaly uvolní a spánek může konečně přijít. Na snadné usínání vyzkoušejte třeba následující song, byť je primárně určen pro naše nejmenší: [youtube]ok8AYe9TWuE[/youtube]. Dobrou noc!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*