Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak rychle zhubnout a vypadat štíhleji? Zvolte správné oblečení

Redakce

Redakce

25. 1. 2013

Téměř každá žena touží po dokonalé postavě, ale přiznejme si to, je to pěkná dřina. Nechcete-li trápit své tělo v posilovně a k obědu pojídat salát, uberte si několik kilogramů dobře zvoleným střihem či vzorem oblečení.

Při výběru oblečení byste hlavně měly dbát na to, zda jste si vybraly správnou velikost a jestli vám střih oblečení zbytečně nekazí postavu. Obohacení šatníku o módní trendy je chvályhodné, ale nemělo by to být na úkor pěkného vzhledu. Trendovými puntíkatými šaty, které z vás udělají kouli, nikoho neoslníte. Zvolte vzory vhodné pro vaši postavu.

Proužky, nebo puntíky?

Většinou se dočtete, že horizontální proužky rozšiřují, kdežto vertikální zeštíhlují. Pravda je to ovšem jen částečně. Velmi důležitá je vzdálenost proužků. Halenkou s vertikálními proužky položenými daleko od sebe si zbytečně přidáte kilogramy.

Další chyba, které se můžete dopustit při výběru proužkovaného oblečení, se týká dolního kusu oděvu. Proužky na jemných materiálech mají tendenci se kroutit spolu s látkou a v závěru vypadají spíše jako křivky, které přidávají objem. Chcete-li dosáhnout štíhlejších nohou a zadečku, měly by být proužkované kalhoty či sukně z pevného materiálu.

Ať už si vybíráte proužky, nebo jakýkoliv jiný vzor, pamatuje na jedno pravidlo. Všechny tvary složené z přímek budou vaše tělo zeštíhlovat. Kostky nebo ostré úhly se proto hodí na problémové partie. Pozor byste si měly dát na všechny vzory vycházející z křivek. Puntíky nebo kytičky by mohly natropit neplechu.

I obyčejná barva může pomoct. Asi každý ví, že černá barva zešťíhluje a naopak jakákoliv světlá barva přidává na objemu. Tmavší barvy mohou být tudíž dobrým pomocníkem pro silnější ženy. Jen si je třeba pamatovat, že nedokážou dělat zázraky. O číslo větší svetřík z pletáže, který na nositelce neforemně visí, opticky nezeštíhlí, ani kdyby byl černý jako uhel. Na podobném principu fungují i lesk a mat. Lesk stejně jako světlé barvy rozšiřuje a mat se chová opačně.

Znáte doplňkové partie?

Další možností, jak zakrýt část těla, se kterou nejste spokojeny, je zvýraznit její doplňkovou partii. Máte-li problém s větším zadečkem, přitáhněte pohledy ostatních k poprsí. Velkým výstřihem, který odhaluje téměř vše, sice pozornost od většího pozadí odvedete, ale lze toho dosáhnout i cudnějším způsobem. Volánky či řasení odvedou stejnou práci.

Přejete-li si zúžit boky, rozšiřte si pomocí vhodného topu nebo halenky ramena. Dobře vám k tomu poslouží kovové cvočky nebo ramenní nášivky, které jsou typické pro military styl. Doplňkovou partií k pasu je hlava a zde může nastat menší problém. Nejlepší způsob docílení opticky užšího pasu je nošení klobouků. U nás ale nejsou příliš běžné, a proto si můžete pomoci účesem. Čím bohatší bude, tím více se přiblížíte vosímu pasu.

Ani výběr kabelky by se neměl podceňovat. Menší a štíhlejší ženy by se měly vyhnout velkým kabelám, kvůli kterým by vypadaly ještě drobněji. Naopak dámy při těle by měly ve skříni nechat malá psaníčka a mini kabelky. S nimi by působily mohutnější. A tomu se snažíme vyhnout.

Autorka: Lucie Srbová, TOPZINE.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak rychle zhubnout a vypadat štíhleji? Zvolte správné oblečení