Menu
WomanOnly
Manželství

Jak se hádat s muži. Vyhněte se těmto nejhorším chybám

Adéla Lišková

Adéla Lišková

18. 4. 2016

Občasné hádce se nevyhne ani ten nejdokonalejší pár. Vyříkat si, jak se věci mají, to ostatně někdy není na škodu. Čím ale namísto vyřešení problému partnera ještě více vytočíte?

 

1. Jim by se to nestalo!

Určitě jste jako dítě školou povinné nesnášela, když vám rodiče předhazovali lepší známky či vzornější chování vašich spolužáků. Nepoužívejte ani vy podobné manipulativní techniky na svého partnera.

Jak můžete vědět, že manžel vaší kamarádky Mirky nikdy nezapomněl na její narozeniny? A i kdyby to tak bylo, k ničemu vám to nepomůže. Každý vztah má svoje vlastní problémy. Pokud do vašich sporů budete tahat třetí osoby, docílíte akorát toho, že partner bude úplně zmatený.

2. Scény

Co muži nejvíc nesnáší, to jsou hysterické scény a pláč. Jakmile je uslyší, slíbí vám všechno na světě, jen abyste už skončila. Háček je v tom, že to, co v těchto chvílích říkají, ve skutečnosti vůbec nemyslí vážně. V horším případě ani neposlouchají, co jim říkáte. Jakmile se uklidníte, všechno bude při starém.

3. Tichá domácnost

Když už lidem v hádce dochází argumenty, síla, anebo obojí, snaží se jí ukončit. Ženy to ale často dělají nikoliv prostřednictvím domluvy na kompromisu, ale prostě tak, že s partnerem přestanou mluvit. Tomu se pak říká citové vydírání. Nejenže tím nic nevyřešíte, ale navíc mezi vámi poroste napětí, které obvykle ústí v další hádku.

4. Minulost

Pokud vám partner něco provedl, neměla byste si to nechat líbit, ale naopak se umět patřičně ozvat. To ovšem neznamená, že mu začněte vyčítat všechny křivdy, co vám kdy způsobil.

Jak souvisí to, že dneska přišel pozdě na schůzku s tím, že vás před 10 lety nechtěl představit rodičům? Předhazováním minulosti docílíte akorát toho, že partner nebude chápat, co po něm vlastně chcete (kromě toho, sdělit mu, že vám zničil celý život).

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se hádat s muži. Vyhněte se těmto nejhorším chybám