Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Jak se léčí rakovina po devadesátce? Tato žena vyrazila na cestu kolem světa

Adéla Lišková

Adéla Lišková

6. 3. 2016

Netrápí se tím, že jí je devadesát, ani tím, že jí doktoři právě diagnostikovali rakovinu. Místo léčby se vydala na cestu kolem světa!

„Je mi 90 let a chystám se na cestu.“ To byla první Normina slova poté, co ji lékař řekl, že trpí rakovinou. Místo toho, aby se začala šetřit a podstoupila léčbu, rozhodla se vydat na cesty.

Její manžel Leo nedávno zemřel na stejnou nemoc. Norma cítila, že nemůže zůstat doma sama a žít bez něj. Alespoň to tak její dcera napsala na Facebook.

Kolem světa v obytném voze

Penzistka původem z Michiganu (Spojené státy) už šest měsíců cestuje v obytném voze – spolu se svou dcerou Ramie, synem Timem a pudlem Ringem.

„Norma zatím nemá žádné bolesti, její mysl je ostrá a ona si užívá života kolem sebe,“ napsala Ramie, „lékaři jsme vysvětlili, že dokud může, budeme jí brát všude, kde bude chtít.“

Léčba by ji mohla zabít

Lékař výlet překvapivě doporučil. Ostatně operace, která by mohla Normě zachránit život, je dost nebezpečná – nemusela by ji přežít. Symptomy nemoci se navíc příliš neprojevují a tak se Norma těší na návštěvy mnoha míst nejen v USA, ale i v Asii a Evropě.

Norminy cesty můžete sledovat na její facebookové stránce Driving Miss Norma. Má už více než 100 tisíc fanoušků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se léčí rakovina po devadesátce? Tato žena vyrazila na cestu kolem světa