Menu
WomanOnly
Sex

Jak se mění velikost penisu s věkem muže a co vás čeká na stáří?

Penis je nejcitlivější částí těla, na kterou žádný muž nedá dopustit. Je jeho velkou chloubou a existuje jen málokdo, kdo by si nezakládal na velikosti svého penisu, anebo nebyl frustrovaný, pokud jeho představy o vzhledu své chlouby neodpovídají skutečnosti. Určitě ale nikoho nepotěší zjištění, že s přibývajícím věkem se mění i penis. A mění se i jeho velikost…

Zmenšuje se penis ve stáří?

Říká se, že zatímco malé děti rostou a vyvíjejí se až do doby, kdy dosáhnou své dospělosti, u dospělého člověka to s ním jde z kopce a probíhá u něj zcela opačný proces. Staří lidé prý zkrátka rostou do země – a určitě na tom bude něco pravdy. Každý orgán v našem těle prochází mnoha změnami a všechno se děje v neustálém procesu stárnutí, přeměny, rozkladu a obnovy. Stárneme a funkce našeho těla se postupně zhoršují. S přibývajícím věkem se nám i všechno zmenšuje. A bohužel se to nevyhýbá ani penisu.

Zajímá vás, o kolik milimetrů, nebo nedejbože centimetrů, se může zmenšit vaše chlouba ve stáří? Podle ředitele oddělení sexuální medicíny v nemocnici Alvarado v San Diegu Irwina Goldsteina se může penis v rozmezí 30. až 65. roku života zmenšit až o 2,54 cm!

Jak roste penis s věkem

Funkce penisu úzce souvisí s činností mužských pohlavních hormonů – především s testosteronem. Penis roste a zvětšuje se hlavně v pubertě. Rostou také varlata – zkrátka celý mužský pohlavní orgán se vším všudy. Tehdy se zvyšují hladiny hormonu testosteronu, které dosahují vrcholu přibližně kolem věku 20ti let. Žena, která třeba chodí se svým nastávajícím už od prváku na střední škole, si může dobře všimnout, jak vypadal jeho penis v 16ti – a jak třeba v 21 letech. Rozdíl je to určitě dost patrný!

A pozor, pokud si svého miláčka vezmete a budete společně stárnout, budete svědkem toho, jak bude jeho penis vypadat třeba o takových 20 až 30 let později!

Penis po čtyřicítce – co se s ním děje?

Ano, je to tak. Po čtyřicítce ženy trápí povadlá ňadra a přemíra působení gravitační síly, muže zase scvrkávající se penis. Nikdo nezůstává navždy mladý a na vrcholu svých sexuálních sil. Po čtyřicítce, respektive mezi 40 a 50 lety, se s naším pohlavím začnou dít velice nepříjemné záležitosti, na které je zkrátka lepší se připravit předem a počítat s nimi. U mužů i žen řídne pubické ochlupení a začíná šedivět. Ženy mají dost starostí se svým klimakteriem, a muži? Těm se zmenšuje penis, anebo se zdaleka nezdá tak velký, jako byl předtím.

Příčiny zmenšování penisu – nemůže za to jen věk!

Příčinou zmenšování penisu jsou jednak nižší hladiny hormonu testosteronu, jednak také ukládání tuku ve spodní části těla – břicha. Kůže už není tak pružná, proto se penis jeví spíše jako lehce scvrklý a svraštělý. Problém může způsobit také nedostatečné prokrvení pánevní oblasti nebo sklon k ucpávání tepen.

Je jasné, že v pozdějším věku už vám možná penis nestojí tak skvěle jako za mladých let. Poruchy erekce jsou vcelku časté a právě nedostatečné prokrvení penisu a oslabená funkce topořivých tělísek způsobí, že penis vypadá menší. Všechno to zkrátka stojí více námahy, ale nic není nemožné!

Dávejte si také pozor na studenou vodu a chlad. Pokud chcete oslnit nějakou ženu velikostí svého penisu, asi by nebylo ideální, kdybyste zrovna vylezli ze studené sprchy. Za zmenšováním penisu ale kromě stárnutí mohou i jiné příčiny. Dochází k němu třeba z různých zdravotních důvodů, například po operaci prostaty. Na základě studie byly zjištěny úbytky velikosti penisu po operaci prostaty až o 2 cm! Může jít též o důsledek užívání některých léků, o následek vrozeného zakřivení penisu, anebo Peyronieho choroby, která se projevuje patologickým zakřivením penisu a zjizvením tkáně.

Jak změřit penis podle Alfreda Kinseyho?

Pokud se obáváte, že se vám zmenšuje penis a že byste mohli přijít o svou chloubu, zkuste si ho změřit. Technik, jak si změřit penis, existuje více, ale použít můžete metodu amerického psychologa, sexuologa a sociologa Alfreda Kinseyho (1894 – 1956), který se proslavil také pověstným ustanovením 4 % homosexuální menšiny a svými vlastními sexuálními výstřelky. Není tedy divu, že ho napadlo i měřit penis.

Délku penisu měřil krejčovským metrem od kořene penisu na horní straně břicha až po jeho špičku. Na základě Kinseyho výzkumů má 70 % mužů v aktivním produktivním věku délku penisu v rozmezí 14 – 16,5 cm. Průměrná délka penisu dospělého muže je údajně 15,5 cm.

Jak zabránit zmenšování penisu ve stáří?

Pokud si chcete uchovat dlouhotrvající mládí a svůj penis v plné výkonnosti – i líbivého vzhledu, nezbývá nic jiného, než zapomenout na sexuální abstinenci a milovat se co nejvíce to půjde. Udržte si svou sexuální výkonnost a svůj penis vytěžujte tak často, jak jen to jde! Víte přece, že to, co se nepoužívá, časem zakrní!

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se mění velikost penisu s věkem muže a co vás čeká na stáří?