Menu
WomanOnly
Krása

Jak se nalíčit na večer? Máme pro vás návod

Redakce

Redakce

23. 10. 2013

Večerní líčení je na rozdíl od denního nápaditější, ale také náročnější. Můžete popustit uzdu své fantazii a experimentovat s různými barevnými variantami. Zde je pár typů jak docílit neodolatelného večerního vzhledu.

Vyzkoušejte nápaditější odstíny nebo třpytky. Pokud se necítíte až na takovéto experimentování, vsaďte na jistotu a klasiku, kterou je kouřové líčení. Kouřové líčení bylo, je a bude velmi oblíbené díky své nadčasovosti a nikdy se neomrzí.

Obličej a tvář

Základem přirozeného a neodolatelného vzhledu je pěstěná a sjednocená pleť. Make-up naneste a rozetřete do okrajů obličeje do ztracena. Naneste jej i na uši, krk a dekolt, tím oblečení více vynikne a nebudou vidět barevné přechody.

Pro ještě lepší sjednocení pleti a fixaci make-upu naneste pudr. Pudr naneste také do okolí očí. V případě, že při líčení očí dojde k nežádoucímu poprašku mimo zvolené místo, bude snadné jej oprášit a pokračovat v líčení.

Zářivějšího vzhledu dosáhnete aplikací tvářenky směrem od koutku úst ke středu ucha. Odtud roztírejte směrem nahoru. Tvářenka krásně domodeluje tvář.

Oči

Před líčením očí použijte na celé víčko základový stín, díky kterému stíny lépe drží. Při líčení dodržujte rozdělení stínů na oku. Nejprve nanášejte tmavé stíny do vnější části oka, poté světlé do vnitřku víčka. Tmavý stín také použijte na horní oblouk v místech, kde začíná a končí bulva. Stíny naneste v menší míře i na spodní víčko.

Linku kreslete těsně nad řasy bez jakékoliv mezery. Nebojte se širší linky, ta se poté může rozetřít stínem do ztracena. Pro zvýraznění linku veďte kolem dokola. Pro zjemnění použijte světlý nebo perleťový odstín, který oko rozjasní.

Před aplikováním řasenky můžete natočit řasy pomocí speciálních kleštiček. Řasy tak budou daleko výraznější. Řasenka je dominantním prvkem, ale nepřežeňte to s nánosem barvy, může ohrozit celkový dojem líčení.

Rty

Pokud zvolíte výrazné líčení očí, použijte na ústa lesk nebo jemné odstíny. Rudé a jinak výrazné rty se naopak hodí v případě střídmějšího očního líčení, nejlépe k tekutým linkám alá Marilyn Monroe. Pro ženy s drobnými vráskami okolo úst je ideálním pomocníkem tužka proti rozpíjení rtěnky do okolí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se nalíčit na večer? Máme pro vás návod