Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Jak se naučit jógu? Jde to zdarma a doma pomocí online kurzů

Adéla Lišková

Adéla Lišková

6. 10. 2016

Jóga je dnes stále oblíbenějším cvičením, které zejména ženám přináší chvilku relaxace a oddychu od starostí každodenního života. Co když ale kvůli nim nemáte čas na pravidelné kurzy jógy docházet? Poradíme vám, jak se naučit jógu z pohodlí vašeho domova.

Jak se naučit jógu – lekce ve studiu

I těm, kteří se chtějí jógu sami naučit a pak ji praktikovat jako domácí cvičení, odborníci doporučují navštívit alespoň pár začátečnických lekcí ve studiu. Tam vám totiž vysvětlí, že nejdůležitější je při cvičení správně dýchat – pak je cvičení jógy mnohem efektivnější. Je to tedy první věc, kterou se musíte při józe naučit. Pokud se tak rozhodnete začít rovnou s domácím cvičením, mějte toto neustále na paměti.

Jak se naučit jógu – jak začít

Začátky bývají nejtěžší a u jógy to platí dvojnásob. U jógy je totiž velmi důležité prostředí, ve kterém cvičíte – měli byste mít absolutní ticho a pokud možno být v prostorné a světlé místnosti. Efektivnější je samozřejmě pravidelné cvičení, proto si vyhraďte zhruba hodinu až hodinu a půl na každé cvičení, ovšem v takové frekvenci, kterou jste schopni dodržovat.

Před cvičením jógy byste neměli 2 až 3 hodiny jíst. I když jste doma, nezůstávejte ve svém domácím oděvu, ale vezměte si oblečení na cvičení. Nemusí jít o nic speciálního, ovšem mělo by být pohodlné a nestahující. Neuškodí dát si před jógou sprchu. Ke cvičení jógy si také pořiďte kvalitní podložku.

Jak se naučit jógu – online kurzy zdarma česky

Pokud již máte svůj jogínský ostrůvek klidu připravený, můžete se vrhnout na samotné cvičení jógy. Co se týče online kurzů jógy, asi tím nejlepším, co lze na internetu najít zdarma a zároveň v češtině, je youtube kanál YOGA Hostivice. Zde najdete mnoho videí s lektorkou Blankou Janíčkovou ze stejnojmenného jogínského studia.

Jsou zde k dispozici 4 poměrně obsáhlé základní lekce, dále pak mnoho tematických videí – například lekce zaměřené na spalování tuků či odbourání stresu, anebo lekce určená speciálně seniorům. Lektorka vše poctivě komentuje, proto se nemusíte zas tak často dívat na monitor a můžete cvičit podle jejích slov.

Jak se naučit jógu – placené online kurzy česky

Několik českých video kurzů jógy najdete také na stránkách Jóga-online.cz. Jedná se sice o placené kurzy, ovšem jejich není příliš vysoká a navíc si je můžete pouštět neomezeně. Najdete zde online kurzy jógy od několika různých lektorů, u kterých si můžete pustit medailonek, abyste se dozvěděli více o kurzu. Některé kurzy jsou určené začátečníkům, další pokročilým, jiné bývají tematicky zaměřené (například pro těhotné).

Jak se naučit jógu – foto-návod

Při cvičení jógy nemusíte samozřejmě spoléhat jen videa. Možná se vám bude lépe cvičit podle psaného návodu. Hezký návod na 10 základních pozic i s fotografiemi najdete například na TchiboBlog.cz.

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se naučit jógu? Jde to zdarma a doma pomocí online kurzů