Menu
WomanOnly
Krása

Jak se naučit mít se ráda? Změňte zápor v klad!

Pohled do zrcadla. Postava vyšší konfekční velikosti, problematická pleť, žena bez úspěchu. Hlava plná komplexů. Zapomeňte na podceňování sama sebe. Naučte se milovat své zápory stejně jako klady. Naučte se mít se ráda.

Jestli se máte začít mít opravdu ráda, musíte se vydat na dlouhou pouť plnou změn. Neodkládejte ji však na neurčito, začněte se respektovat hned. V klidu si sedněte do křesla s tužkou a papírem a do dvou sloupců Plus a Mínus napište všechny své klady a zápory. Cílem cesty k sebelásce je pak přesun co nejvíce položek ze sloupce negativních vlastností do těch pozitivních.

Mínus č. 1: Tělo

Nezoufejte, pokud vaše konfekční velikost neodpovídá označení S. Sexy totiž dokáží být i velikosti vyšší. Pokud ale velikost přesahuje vaši horní únosnou hranici, možnosti máte dvě, první reálnou cestou je zhubnout. Pokud jste odhodlána, najděte si výživového poradce, který vám poradí nejen jak zhubnout, ale prozradí vám, která váha by pro vás byla ideální. Pokud ale hubnout z jakéhokoliv důvodu nechcete, věřte, že správný střih šatů dokáže zázraky.

Mínus č.2: Šaty, vlasy, pleť

Jistě nebude problém vzít si jeden den dovolenou. Objednejte se ke kadeřnici a na kosmetiku. Zapomeňte ale na prvoplánovou návštěvu, najděte salón s poradenstvím a nechte rukám odborníka volný prostor.  Podobně pak naložte s radami experta v nákupním centru. Ať už se vaším expertem stane kamarádka, jejíž vkus bezmezně milujete, nebo odborník na slovo vzatý, za jehož služby ale obětujete nějakou tu korunu, důvěřujte mu. Nechte se vést po cestě novinek k lepšímu já.

Mínus č. 3: Nesnesitelná povaha

Vlastnosti, které na sobě nemáte ráda, vám krom vás nikdo neodpáře. Snažte se najít situaci, u které váš povahový rys vystupuje nejvíce na povrch. Jste ráno u zvonění budíku automaticky naštvaná? Připište si k tónům, vycházejícím z vašeho telefonu při buzení větu: „Dnes s úsměvem.“.  Jste otrávená při pohledu do zrcadla? Nalepte si na něj cedulku s textem: „Dnes ti to ale sluší.“. Polepte si třeba celý byt a kancelář. Po pár dnech, možná týdnech si začněte malá upozornění schovávat. Vnitřně si je totiž již vybavíte a nenáviděné vlastnosti tak jednoduše odstraníte.

Mít se ráda není nic těžkého. Chce to jen pár drobných změn. A na depresi můžete rázem zapomenout. Dobrý pocit ze sebe budete mít i při konzumaci zdravého jídla, při troše sportu, nebo třeba dobře odvedené práci.

Své klady neustále dopisujte do sloupce plusů.

Mějte se ráda.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se naučit mít se ráda? Změňte zápor v klad!