Menu
WomanOnly
Krása

Jak se správně depilovat? Zvolte si ten nejlepší způsob!

Redakce

Redakce

2. 9. 2013

V moderním světě, ať už žijeme kdekoliv, je trendem depilace určitých částí ženského těla. Málokdy uvidíte ženu, která má chlupaté nohy a podpaží. V případě, že se tak stane, dá se říci, že se dopouští společenského faux pas. Nemluvě o tom, že neoholené podpaží s sebou nese i nevábnou vůni. Odstraňování chloupků je běžná záležitost nejen na těchto dvou základních partiích, ale i na rukou, intimních místech a obličeji.

Holení

Využívá se mnoha způsobů depilace, všechny však mají svá pravidla, která je dobré dodržet. Nejoblíbenější způsob, zejména díky své bezbolestnosti a jednoduchosti, je holení. Pokožka musí být při zákroku dostatečně mokrá, proto je nejvhodnější holení ve sprše či vaně. Nikdy se neholte na sucho nebo pouze s vodou. Použijte speciální pěnu nebo gel a ostrou, samozřejmě čistou, žiletku. Holení provádějte proti směru růstu chloupků a to od kotníku směrem nahoru. Po té opláchněte a namažte tělovým mlékem nebo speciálním krémem. Objeví-li se vám pupínky od zarůstání chloupků, použijte přípravky s aloe vera a nenoste upnuté oblečení.

Depilace krémem

Další bezbolestné depilování je pomocí krému. Než jej použijete, udělejte si test citlivosti pokožky na předloktí a to ideálně 24 hodin před plánovanou depilací. Pokud se neprojeví žádná alergická reakce, naneste krém, nehte působit a setřete. Tento způsob odstraní chloupky na 1-2 týdny, což je příjemné na dovolenou. U tmavých a silných chloupků hrozí, že depilace nedosáhne požadovaného efektu.

Depilace voskem

Drastičtější varianta depilace je pomocí teplého nebo studeného vosku. Ten se nanese na určené místo, přiloží se páska a strhne. Tak dojde k vytrhnutí chloupků s kořínky. U intimních partií, kdy se jedná o tzv. brazilskou depilaci, jde o bolestivý ale velmi oblíbený zákrok. Pokud po depilaci zůstane na pokožce vosk, pro snadné odstranění doporučuji použít olej. Depilované místo zůstane hladké 2-3 týdny. Znovu narostlé chloupky jsou jemnější a roste jich o poznání méně. Takže další depilace, není tak bolestivá.

Depilace cukrovou pastou

Další, zatím ne tolik používaný, způsob je cukrová pasta. Její složení je přírodní, proto je vhodná pro alergičky. Pastu nanášejte proti směru růstu chloupků, přiložte pásku a trhejte ve směru růstu chloupků. Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá než vosk, hladká kůže však vydrží také několik týdnů. Vždy nanášejte na suchou pokožku, můžete si pomoci pudrem. Nevýhoda této a voskové metody je, že je nutné mít chloupky dlouhé alespoň 5 mm. Této délky dosáhnete po cca 10 ti dnech bez zásahu.

Ošetření po depilaci

Po depilaci použijte vždy zklidňující hydratační mléko nebo krém, naopak se vyvarujte kosmetiky obsahující alkohol.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se správně depilovat? Zvolte si ten nejlepší způsob!