Menu
WomanOnly
Krása

Depilace cukrovou pastou? Zbavte se chloupků bezbolestně, rychle a na dlouho!

Redakce

Redakce

19. 8. 2017

Způsobů depilace nežádoucích chloupků je spousta. Určitě jste již mnohé vyzkoušela. Žiletka nohy sice krásně oholí, ale za pár dní musíte holit znovu, a to ženy příliš nebaví. Pokud používáte domácí epilační strojek, ne vždy jsou nohy depilovány rovnoměrně. Navíc to také docela zabere čas. Oblíbená je depilace laserem, ale tu je potřeba podstoupit již před létem, ideálně v zimě. Navíc je velice nákladná a pokud např. otěhotníte, máte všechny chloupky zase zpátky. Právě pro vás je určena depilace cukrovou pastou!

Výhody depilace cukrovou pastou

Podle kosmetiček je nyní nejoblíbenějším trendem depilace cukrovou pastou, se kterou mají výborné zkušenosti. Na rozdíl od vosku je mnohem méně bolestivá a je vhodná i pro diabetičky. Cukrová pasta navíc zvládne depilovat také chloupky, které jsou kratší, než jaké by zachytil vosk. Výhoda cukrové pasty je v tom, že stejně jako vosk, narušuje strukturu chloupku. Při pravidelném depilování chloupek slábne, a dokonce může přestat růst úplně.

Depilovat se mohou nechat i osoby, které trpí ekzémy. Tuto šetrnou depilaci doporučují kosmetičky také všem ženám, které mají problémy se zarůstáním chloupků.

Pokud jste se rozhodla skoncovat s nevzhlednými chloupky v podpaždí, rukou či na nohou, jinak než klasicky žiletkou, určitě tedy vyzkoušejte depilaci cukrovou pastou! Pokud máte strach, že to bude bolet, vězte, že většinu žen to bolí jen malinko. Můžete nejprve vyzkoušet jen malou část. Uvidíte, že se rozhodnete nakonec depilovat celá.

Příprava na depilaci cukrovou pastou

Ať už se depilaci cukrovou pastou rozhodnete podstoupit v kosmetickém studiu či si ji vyzkoušet sama doma, vězte, že je potřeba nechat chloupky alespoň týden narůst.

Jak se provádí depilace cukrovou pastou u kosmetičky?

Kosmetička vám místo vyčistí a zasype pudrem proti podráždění pokožky. Poté rukou nanese teplou cukrovou pastu a začne roztírat. To asi ta nejbolestivější část, jelikož pasta se na chloupky lepí a tahá to. Poté už na místo kosmetička přiloží speciální pásku a strhne. Páska se používat nemusí, jde to i ručně. Kosmetičky však většinou preferují používání pásky.

Brazilská depilace: ta trocha bolesti se mnohonásobně vyplatí

Depilace cukrovou pastou doma

Pokud jste již podstoupila depilaci cukrovou pastou u kosmetičky a troufáte si na ni sama doma, lze ji pořídit v drogériích (např. v dm). Cukrovou pastu rozehřejte v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni tak, aby měla konzistenci medu. Nesmí být příliš horká. V mikrovlnné troubě rozehřívejte cukrovou pastu otevřenou po dobu cca 1 minuty, doba rozehřívání závisí na výkonu mikrovlnné trouby a množství cukrové pasty. Ve vodní lázni rozehřívejte cukrovou pastu zavřenou, aby se do kelímku nedostala voda.

Před depilací je potřeba pokožku očistit vatovým tamponem navlhčeným v micelární vodě či toniku. Následně pokožku důkladně osušte papírovým ubrouskem. Pleť musí být při depilaci cukrovou pastou suchá! Partie, které se více potí, jako je podpaží, obličej, třísla nebo intimní partie, zapudrujte před depilací malým množství pudru.

Jak se zbavit chloupků na obličeji? Udělejte to jednou pro vždy

Nakonec konečky prstů nebo dřevěnou špachtlí naberte z kelímku cukrovou pastu ve velikosti vlašského ořechu. Cukrovou pastu naneste na depilované místo proti směru růstu chloupků v poměrně tenké vrstvě (asi 2 – 3 mm), 2x přejeďte místo prsty. Cukrová pasta musí být vmasírována do pokožky, protože uvolňuje chloupky z folikulů. Pasta vám má stále držet na konečcích 2 – 3 prstů, nepoužívejte palec a malíček. Poté rychle a pružně trhněte ve směru růstu chloupků rovnoběžně s povrchem pokožky. Trhnutí směrem od pokožky by mohlo způsobit malé modřiny.  Postup opakujte, dokud je depilované místo zcela bez chloupků.

Pokud by se Vám depilace prsty nedařila, naneste tenkou vrstvu cukrové pasty na pokožku proti směru růstu chloupků, nalepte na ni depilační proužek, chvilku počkejte, a pak rychle proužek strhněte po směru růstu chloupků podél pokožky.
Nakonec depilovanou pokožku očistěte zklidňujícím tonikem po depilaci s lipovým květem a alantoinem, který zbaví pokožku zbytků cukrové pasty, pokožku zklidní a zvláční. Po depilaci cukrovou pastou nepoužívejte olej, mléka ani krémy.

Depilace cukrovou pastou. Zhlédněte video

Pokud si nejste jistá, jak postupovat, určitě se podívejte na nějaké instruktážní video na Youtube. Určitě to pak zvládnete raz dva.

Jak dlouho vydrží depilace cukrovou pastou?

Podle zkušeností ženy, vydrží depilace cukrovou pastou většinou týden až deset dní. Je možné, že byly některé chloupky během depilace ve latentní fázi růstu. Ty se mohou objevit i dříve. Jedná se však o nově vzrostlé, velice slabé chloupky, které, na rozdíl od chloupků oholených, nejsou téměř vidět.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Depilace cukrovou pastou? Zbavte se chloupků bezbolestně, rychle a na dlouho!