×
WomanOnly

Jak se správně starat o pleť. Prodlužte si mládí!

Přípravků na pleť je celá škála a mnoha výrobců, kteří ji nabízejí. Víte co je pro vás vhodné a co naopak může pleti uškodit? Kosmetické produkty se nejčastěji dělí podle typu pleti a stáří spotřebitelky. Je důležité si uvědomit, do jaké kategorie patříte a vyhledat výrobky s potřebným složením.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Suchá pleť

– drsnější, svědí, loupe se a pne        

Tajemství lepší pleti je hydratace. Suchá pleť touží po vodě, proto jí ji dopřejte pravidelným pitným režimem a vhodnými přípravky. Vyhněte se nadměrnému slunečnímu záření, promašťování a přípravkům s alkoholem a parfemací. Naopak volte kosmetiku obsahující silikon či kolagen.

Ve dvaceti máte pocit, že pokožka nepotřebuje žádnou speciální péči, ale opak je pravdou. Již v tomto věku rozhodujete o tom, jak budete vypadat v pozdějším věku. Už nyní nastává období vzniku prvních vrásek. Používejte hydratační krémy s ochranou proti UV záření, čistící mléko a jednou týdně nanášejte hydratační masku.

Po třicítce se nevyhnete začínajícím vráskám i přes používání správné kosmetiky, ta vám velmi napomůže udržet mladiství vzhled. Vhodnými přípravky jsou hydratační rozjasňující séra, výživné krémy s avokádovým olejem, kyselinou hyaluronovou a protivráskovými výtažky.

Smíšená neboli normální pleť

–         mastnější místa na čele, nose a bradě, zbytek viz. suchá pleť

Smíšená pleť je kombinace suché a mastné pleti. Ideální pro normální pleť jsou přípravky absorbující přebytečný maz, ale zároveň nevysušují suchá místa. Stejně jako u suché pleti používejte krémy chránící před UV zářením a vynechejte přípravky s obsahem alkoholu.

I když se ozývá mastná část obličeje neboli t-zona, kde se zejména u mladších žen tvoří větší množství pórů a akné, používejte hydratační přípravky. Ženy po třicítce mohou doplnit posilujícími krémy s vitamíny.

Mastná pleť

–         vysoká koncentrace mazu

Majitelkám mastné pleti se doporučuje pravidelná návštěva kosmetičky, která vhodně pleť vyčistí. K domácímu čistění použijte přípravky s kyselinou salicylovou. Zejména v mladším věku se pleť velmi mastí a tvoří se akné. Nepoužívejte make-upy s leskem a mastné krémy.

Tipy

  • Ve dvaceti nepoužívejte krémy proti vráskám.
  • Krém aplikujte kromě obličeje také na krk a hrudník.
  • 1x za rok vyměňte krémy za jiné, na které pleť není zvyklá. Dostaví se viditelnější účinek.
  • Nespěte s make-upem.
  • Nepoužívejte kosmetiku po záruce.
  • Pokud chcete upravit make-up během dne, nejdříve vlhkými ubrousky setřete předchozí vrstvu a následně naneste novou.
  • Dbejte na hygienu kosmetických nástrojů.
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*