Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak se správně vážit? Kila navíc vždy neznamenají, že jste přibrala

Adéla Svobodová

Adéla Svobodová

5. 12. 2013

Každé ráno stoupáte na váhu a než se číslo ustálí, odříkáváte tichou modlitbu, aby k vám byla váha tentokrát milosrdná? A když není, propadáte depresím? Možná se špatně vážíte.

Ráno moudřejší večera

Pokud chcete znát svoji hmotnost, važte se vždy ráno a ideálně nalačno. Na váhu stoupejte vždy za stejných podmínek, například nahá nebo ve spodním prádle. Bohatě to však stačí jednou týdně. Vyhněte se vážení po bujarých oslavách a jiných nestandardních situacích.

Hormonální bouře

Ženské tělo se během cyklu mění. V určitých fázích má tendenci zadržovat vodu a na váze se tedy může objevit vyšší číslo, přičemž i pocitově se můžete cítit plnější. To je naprosto v pořádku. Pokud se tedy vážíte zhruba týden před či během menstruace, neděste se a mějte na paměti, že rozdíl okolo dvou kilogramů je zcela normální.

Všeho moc škodí

Spousta žen je na svou váhu až příliš fixovaná a neuvědomuje si, že váhové výkyvy jsou naprosto běžné. Pokud jste celý den nervózní, protože jste neměla možnost se ráno zvážit nebo na váhu dokonce stoupáte několikrát denně, měla byste svůj postoj přehodnotit. Také v případě, že máte zkaženou náladu, když váha ukáže minimální přírůstek, není to úplně v pořádku a zamyslete se nad svým sebevědomím.

Správný postoj

Váhu byste neměla často přesouvat z místa na místo, neboť tím můžete narušit její seřízení. Stoupejte na ni celou svou vahou, kterou rovnoměrně rozložte na obě nohy. Stůjte rovně a pokuste se nepředklánět.

Měření napoví víc

Pokud máte potřebu kontrolovat své tělesné proporce, je lepší se spíše měřit. Míry vypovídají o tom, jak naše tělo vypadá, a jak nám sedí oblečení. Navíc pokud cvičíte, může nastat situace, že číslo na váze neklesá a vy propadnete depresím.

Budováním svalové hmoty, která je těžší než ta tuková, nejspíš udržujete váhu, ale vaše proporce se zmenšují a tělo formuje. Váha není směrodatný údaj, zkuste se tedy přeměřit a možná budete překvapená.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se správně vážit? Kila navíc vždy neznamenají, že jste přibrala