Menu
WomanOnly
Krása

Jak se starat o pleť v létě? 3 zásady, se kterými vyváznete ve zdraví

Adéla Beranová

Adéla Beranová

7. 6. 2014

Léto je podobně jako zima období, kdy je potřeba pleti věnovat zvýšenou pozornost. Prudké sluníčko, neustálé horko a chlorovaná voda jí dávají opravdu zabrat. Jak se o pleť starat, abyste ji celý podzim nedávala dohromady? Hlavní heslo zní hydratovat.

Opalovací krém patří i na obličej

Základem je nezanedbávat prevenci spálení od sluníčka a vzniku nehezkých skvrn, a to bez opalovacího krému nepůjde. V žádném případě ale na obličej nepoužívejte obyčejné mastné opalovací krémy, které jsou určené na tělo. V drogeriích, ale i lékarnách jsou k sehnání krémy s UV faktorem přímo na pleť. Vybírejte podle typu pleti, vždy by mělo jít o lehčí sérum.

Tip: Některé opalovací krémy na obličej se vyrábějí i v tónované variantě a můžete jimi nahradit klasický BB krém.

Hydratovat, hydratovat a znovu hydratovat

Sluníčko i pocení a zejména pak voda z bazénů pleť vysušuje. Takže ta, která je běžně suchá už skoro šustí a mastná se naopak mastí ještě více. Tento paradox vniká tím, že jak se mastná pleť snaží zabránit vyschnutí, produkuje v létě ještě víc mazu. Pot už je pak jen nepříjemná třešnička na dortu.

Poučení je jasné, každý typ pleti je potřeba v létě hydratovat. Kupte si lehké sérum, které je určené přímo k hydrataci vaší pleti a nanášejte ho tak často, jak jen je potřeba. Lehké letní hydratační krémy jsou vhodné třeba i pod make-up.

Vodu musíte pleti dodávat ale i zevnitř, proto v létě víc než kdy jindy dodržujte pitný režim. Kupte si třeba stylovou láhev, kterou budete nosit stále při sobě.

Vyživující masky

Zatěžovanou pleť je potřeba v létě hýčkat. Dopřejte si alespoň jednou týdně regenerační masku, kterou pomalu krouživými pohyby vmasírujete do pokožky. Máte na výběr z nejrůznějších vůní i druhů, od čistící přes regenerační až po vyživující.

O tom, jak se v létě líčit, aby se vám make-up neroztekl, se dočtete zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se starat o pleť v létě? 3 zásady, se kterými vyváznete ve zdraví