Menu
WomanOnly
Krása

Jak se účinně zbavit zubního kamene

Pokud se chcete stát neodolatelnou a zakládáte si na tom, jak vypadáte, potom byste neměla zanedbávat ani péči o zuby. Zářivý bílý úsměv bez zubního kamene je totiž ten nejlepší módní doplněk. Právě zubní kámen trápí spoustu z nás, ale jen málo lidí se ho snaží efektivně zbavit. Pokud nechcete být jedna z těch co svůj chrup zanedbávají, pak si přečtěte, jak se zubního kamene zbavit!

Zubní kámen – nevzhledný a zákeřný

Zubní kámen není pouze nevzhledný, ale stojí i za celou řadou onemocnění. Podporuje vznik paradentózy, stojí za zápachem z úst a vznikají kvůli němu zubní kazy. A to je jen zlomek problémů, které vás můžou postihnout, když zubnímu kazu nebudete věnovat pozornost.

Jak si doma vybělit zuby? Jde to i bez chemie, jen s pomocí přírody

Co je to zubní kámen?

Vzniká z usazování a tvrdnutí plaku na zubech. Plak je lepkavá substance baktérií, které se neustále tvoří na zubech a v okolí dásní. Tyto baktérie se živí cukry, které získáváme z potravin a útočí pak formou kyselin na zubní sklovinu. Baktérie také produkují toxiny, které způsobují zánět dásní a vedou k paradentóze.

Nejúčinnější obrana před zubním kamenem

Nejúčinnější obranou je prevence, tedy pravidelná a pečlivá hygiena dutiny ústní. To znamená, používat správný kartáček, dentální nit či mezizubní kartáček. Dobře vyčištěné zuby jsou lesklé a hladké bez zubního povlaku. Zubní kámen není problém pouze dospělých, hojně se tvoří i v dětském věku. Zde je důležité dítě naučit správnému čištění zubů.

Jak probíhá léčba paradontózy. Chraňte svoje zuby a dásně

Profesionální terapie je nejúčinnější

Nejvíce efektivní je, když se zubní kámen odstraňuje profesionálně. Zubní kámen si můžete nechat odstranit s pomocí ultrazvuku. Někdy ale stále ještě specialista sáhne k ručním nástrojům, což je ale celkem nepříjemné. Přesto jeho pozitivum je v dokonalém odstranění a je to šetrné k zubům. Odstranit zubní kámen lze i laserem. Podrobnější informace získáte u zubního lékaře.

Domácí pomoc

Existuje krém, který obsahuje hydrogenuhličitan draselný. To je vlastně soda, která má silné bělící účinky, ale je zde velké nebezpečí poškození skloviny. Sodu běžně koupíte v potravinách nebo v lékárně.  Jistý pozitivní vliv má i zubní pasta whittening Paradontax, která je sice určena hlavně k prevenci, avšak na již stávající zubní kámen, má také pozitivní účinek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se účinně zbavit zubního kamene