Menu
WomanOnly
Krása

Jak se zbavit dvojité brady bez plastické operace. Nový lék objeven!

Markéta Pešková

Markéta Pešková

30. 4. 2015

Už jste slyšeli o Kybelle? Je to nový lék, který slibuje zbavení se dvojité brady bez plastické operace. Komerčně k dispozici má být v USA již v červnu. 

Tento lék se bude podávat injekční aplikací, která bude vykonávána zejména kožními lékaři. Jedná se o upravenou deoxycholickou kyselinu, jejíž pracovní název zněl ATX-101. Poté byl lék přejmenován na Kybella. Tato kyselina narušuje tukové buňky, které následně mizí trvale. Látka totiž poškozuje jejich buněčnou membránu, která je na povrchu buňky, což umožňuje vstřebání zbytku buňky do těla skrz běžné metabolické procesy.

Oblast pod bradou se nejprve trochu ochladí ledem a pak se přistupuje k postupné injekční aplikaci látky. Celá procedura trvá okolo 5 minut. Místo se nemusí nijak obvazovat a za 2 – 3 dny je možné začít pozorovat výsledky.

Lék byl vyzkoušen celkem 19 nezávislými studiemi, do kterých se zapojilo dohromady 2 600 pacientů. Z vedlejších účinků, které se během testování projevily byly všechny jen dočasné. U pacientů se vyskytovaly modřiny v místě vpichů, zvýšená slinivost a ztuhlost v aplikační oblasti.

Lékaři ale upozorňují, že ne každý je vhodný kandidát na tuto metodu. Tzv. dvojitá brada totiž může vznikat různými způsoby a ne vždy je tvořena tukovou tkání. Někdy se může jednat např. o převislou kůži, což je úplně jiný problém.

O tom, že by se aplikace tohoto léku užívala i na jiné části těla se zatím neuvažuje. Již dnes je totiž možné najít více jiných metod na odstranění tuku, které jsou pro větší plochy těla vhodnější a efektivnější.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit dvojité brady bez plastické operace. Nový lék objeven!