Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak se zbavit hemeroidů? Zkuste odvar z dubové kůry

Kateřina Pavlicová

Kateřina Pavlicová

14. 12. 2013

Hemeroidy bychom neměli podceňovat i přesto, že se vždy nemusí jednat o závažné onemocnění. Předejít jim lze dostatkem pohybu nebo pitným režimem. Vsadit však můžeme také na odvar z dubové kůry.

Hemeroidy nebo také žilní pleteň v oblasti konečníku. Takto označujeme onemocnění žil a cév, které způsobují takto nazývanou nemoc. Projevují se svěděním, pálením a krví ve stolici. Hemeroidy postihují zejména ženy okolo čtyřicítky. Mohou se ale objevit i mnohem dříve. Přinášíme vám proto několik rad, na které byste měli klást důraz.

Hygiena a stravování

V případě hemeroidů je důležitá hygiena. Po každé stolici byste se neměli zapomenout osprchovat. Pokud si však rádi dopřáváte horkou koupel, neváhejte tuto proceduru opakovat denně alespoň půl hodiny, aby došlo k lepšímu prokrvení a úlevě.

Jídelníček hraje při těchto problémech zásadní roli. Měli byste do něj proto zařadit co nejvíce vlákniny a hlavně dodržovat pitný režim, aby střeva mohla lépe pracovat.

Sportem ku zdraví

Veškeré problémy spojené se střevy vyžadují pohybové aktivity. Pokud máte sedavé zaměstnání a nedostatek času, měli byste si najít alespoň dvacet minut denně na procházku nebo několik cviků.

Odvar z dubové kůry

Příroda nás nenechá nikdy na pospas. Na hemeroidy je skvělý odvar z dubové kůry. Připravit si můžete výtečný nápoj, který si hravě pohraje s bakteriemi. Také můžete zkusit tento odvar přilít do koupele.

Hemeroidy v žádném případě nepodceňujte. Navštivte v této situaci svého lékaře, abyste se ujistili, že se přeci jenom nejedná o vážné onemocnění.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit hemeroidů? Zkuste odvar z dubové kůry